Про це йдеться в статті англійського The Ecomonist.
Там зазначається, що Кремль попереджав про атаку, а коли документи були опубліковані, у Путіна заявили, що чекали більшого.
Офшорний скандал не викликав хвилю обурення у росіян. Пікетувати проти Путіна вийшло лише декілька активістів, яких швидко затримали.
Видання наголошує, що думку росіян формує значною мірою російське ТБ. А воно приділило увагу панамським документам зовсім трішки, назвавши скандал інформвійною проти Путіна, куратори якої сидять в США.
Самі ж росіяни, хоч і визнають, що в країні процвітає корупція, одначе змирилися з нею.
Натомість документи нашкодили більше українському президенту Порошенку, пише видання.
Офшорний скандал припав саме на період політичної кризи в Києві, коли розпуск Ради виглядає цілком можливим. Крім того, він стався саме напередодні голосування в Нідерландах щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Результати референдуму виявилися приголомшливими для українців.
"У порівняння із урядом та парламентом, інститут президента користувався певною довірою", - зазначила народний депутат Світлана Заліщук. Тепер, за її словами, війна всіх проти всіх увійшла в нову фразу.
Як відомо, Порошенко опинився серед двох десятків українців, інформацією про таємні фірми яких володіла панамська фірма Mossack Fonseca. Згідно з документами, уже будучи президентом Порошенко заснував офшорну компанію на Британських Віргінських островах. У президента відкидають звинувачення.