На Ужгородщині на пам'ятнику карпатським січовикам провокатори намалювали свастику

У ніч на 28 березня 2016 року у селі Оріховиця було вчинено черговий акт вандалізму над пам'ятним хрестом захисників Карпатської України.

На Ужгородщині на пам'ятнику карпатським січовикам провокатори намалювали свастику

У селі Оріховиця, що на Ужгородщині, поблизу моста, де у березні 1939 року було розстріляно трьох січовиків, понівечили пам’ятний хрест. Зловмисники білою фарбою намалювали нацистську символіку.

Про це Закарпаття онлайн повідомили в Ужгородській міській організації ВО "Свобода".

Раніше в Закарпатській області вже не раз влаштовувалися аналогічні провокації з неукраїнським "почерком", про що вже повідомляло Закарпаття онлайн.

Скажімо, свого часу на Верецькому перевалі невідомі провокатори, так і не затримані міліцією, так само білою фарбою обмалювали нацистськими свастиками пам'ятник, збудований на честь гонфоґлалашу – завоювання угорськими племенами нової батьківщини. Першими про ту подію повідомили джерела в Угорщині, наближені до праворадикальної партії "Йоббік" (Jobbik).

Як тоді писало Закарпаття онлайн"ситуація породжує кілька знаків питання, адже якщо йдеться про вигук УРА!, то він характерний не для українських організацій, а, швидше, проросійських, а якщо організатори акції хотіли кинути тінь на українських радикалів, маючи на меті написати абревіатуру Української повстанської армії -- УПА, то їх явно підвела звичка писати латиницею. У будь-якому випадку можна говорити про провокативний характер цієї акції, спрямований на розбурхування українсько-угорських стосунків".

Таку помилку можна би було сприйняти як випадковість, якби не ряд інших фото цього ж плану, на яких вже робило акцент Закарпаття онлайн.

Скажімо, свого часу наше видання повідомляло про те, що на будівлі медичного факультету Ужгородського національного університету, яка знаходиться на Набережній Незалежності, неподалік площі Народної, невідомі написали гасло ВО «Свобода», яке супроводжували дві намальовані поруч свастики. І в цьому випадку автори надпису допустилися дивної помилки – букву "Я" розвернуто в протилежний до "правильного" бік. Тобто, йдеться про те, що і в цьому випадку стіну з метою провокації розписували люди, які у своєму повсякденні послуговуються латиницею.

Пізніше в аналогічний спосіб вандали-провокатори спаскудили провокативним надписом синьо-жовтий вказівник при в'їзді в Ужгород. І в цьому випадку, що показово, привертає увагу "неправильна" буква "И", дописана вкінці слова "УКраїнИ". Доросла людина, яка послуговується кириличною абеткою, таку помилку допустити не могла. Вона є типовою для дітей, які тільки вчаться писати. Однак, слід розуміти, що діти початкових класів вказівник Ужгорода вночі точно не розмальовували.

У будь-якому разі, нині вже можна точно говорити про те, що в області тривалий час діють провокатори, які свідомо працюють на напруження в політичному житті краю і розпалювання ворожнечі між представниками різних націй, що живуть на Закарпатті. І з великою долею ймовірності можна припустити, що займаються цим представники угорської націоналістичної партії "Йоббік", які вже неодноразово влаштовували провокації на Закарпатті, зокрема з, начебто, "побиттям" угорських дітей, які приїхали на Закарпаття як туристи. У цьому ж переліку - провокація з угорським прапором на горі Керек в Берегові та випадок, коли провокатори замалювали угорські надписи на вказівниках деяких угорських сіл Закарпаття.

При цьому ні для кого не є секретом, що зазначена партія "Йоббік" входить до переліку партій праворадикального характеру, що фінансуються Росією.

При цьому, точно так само слід контатувати і інший очевидний факт: закарпатські міліція та прокуратура роками не робить нічого для виявлення такого роду злочинів, натомість на вимогу угорських політиків Закарпаття і за ініціативою Геннадія Москаля порушуючи кримінальні справи проти патріотів.

Нагадаємо, що на Замковій горі в Хусті в ніч на 16 березня вандали намагались знищити пам’ятник захисникам Карпатської України, а 15 березня невідомі знищили інформаційний стенд на  могилі розстріляного гортіївцями 22-річного січовика Олександра Блестіва .

28 березня 2016р.

Теги: провокація, січовики, Карпатська Україна

Коментарі

мамаша 2016-04-09 / 22:35:39
без корней , что делать ,надо придумаь,липить

НОВИНИ: Політика

23:11
/ 1
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 12
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5
Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді
01:41
/ 1
Громадян України в Угорщині "в цей особливий період" не будуть штрафувати за протерміновані документи – Сійярто
01:13
/ 2
Сійярто: "Є надія, що в рамках української адмінреформи створять район з центром у Берегові"
11:19
/ 6
Угорський президент позбавив громадянства 8-ох закарпатців
19:57
/ 10
Президент звільнив голову Воловецької РДА Рогову, що лобіювала ВЕС на Боржаві
17:56
На час карантину місцеві ради на Закарпатті запроваджують засідання у режимі онлайн
14:21
В Україні 97 випадків захворювання на коронавірус
13:55
/ 3
У Мукачеві для медичних працівників запустили спецрейси
17:31
/ 2
У Польщі засудили паліїв офісу Товариства угорської культури
01:45
/ 49
У Чомі на Берегівщині КМКС висадив 100 дубів ностальгії за Великою Угорщиною і втратою нею Закарпаття
14:20
/ 4
Аваков анонсував жорсткіші обмеження, наполягає на "повному карантині"
00:04
/ 10
Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос склала повноваження керівника вишу
19:48
/ 5
Закарпатський нардеп від "Слуги народу" Кривошєєв самоізолювався через контакт із хворим на короновірус нардепом
16:59
/ 9
В Ужгороді ветерани і добровольці попередили владу з приводу капітуляції
00:19
/ 11
У Берегові КМКС створив організацію для захисту фермерів-угорців в умовах земельної реформи
19:56
/ 8
Мер Берегова Бабяк орендує сам у себе елітний джип (ДОКУМЕНТ)
00:28
Спостерігачі ОБСЄ в ОДА з'ясовували ситуацію на Закарпатті
13:54
/ 9
Сійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО
05:07
/ 19
В Ужгороді Нацкорпус і ветерани палили фаєри під стінами ГУ НП
20:22
/ 5
У депутата з Широкого "засвітилися" акції мільярдних компаній (ДЕКЛАРАЦІЯ)
16:03
/ 28
ТОП-5 фейків угорської пропаганди про "утиски" нацменшин в Україні (ДОКУМЕНТ)
04:33
/ 19
"Русинка" Путіна: Тетяна Поп
04:47
/ 8
Послідовники нацистського пропаґандиста пішли у наступ
» Всі новини