У головній книгозбірні Ужгорода відкрилася виставка гобеленів словацької вишивальниці (ФОТО)

В ужгородській центральній міській бібліотеці відбулася презентація виставки вишивок гобеленом «Маминою голкою» вишивальниці з міста Пряшева В’єри Сохової.

У головній книгозбірні Ужгорода відкрилася виставка гобеленів словацької вишивальниці (ФОТО)

Організаторами  заходу виступили  Творча інтелігенція Закарпаття «Мельпомена» (голова Любов Оленчук), Союз русинів-українців Словацької Республіки (голова Петро Сокол), директор Українського центру в м. Пряшів (Павло Богдан),Ужгородська центральна міська бібліотека (директор Ганна Бандурка).

Відкрив презентацію директор Українського центру  в м. Пряшів Павло Богдан, який розповів про тісні зв’язки  їхньої співпраці з організаціями Закарпаття та наголосив, це перша виставка , яка організована в м. Ужгороді. До цих слів приєдналася також голова ГО «Мельпомена» Любов Оленчук.

Вишивальниця В’єра Сохова  за фахом  лікар, але рукоділля – це її велике хобі. Розповіла, чому саме виставка має таку назву і що спонукало її вишивати саме  на релігійну тему  З ранньої молодості займалася ручними роботами, зокрема шиттям і вишиванням. Найбільшим зразком у вишиванні була і є її мама.

У  2010 році в її рідному селі через зсув землі було зруйновано два будинки її сім’ї і протягом декількох хвилин 11 членів її родини залишилися без стріхи над головою. Тоді вона повернулася до вишивання і як подяку за допомогу, що її отримали  вражені лихом люди від інших, вона почала вишивати свою приватну молитву – подібну до тих, до яких звертається більшість людей у важкі хвилини свого життя. Тому у її творчості домінує духовна тема.
Уже з молодих років вона займається благодійною діяльність. Є довгорічним членом та волонтером Словацького Червоного Хреста – наразі вона виконує й функцію голови територіальної спілки Словацького Червоного хреста для Кошицького округу. За свою діяльність була нагороджена Срібним Хрестом СЧК – «За самопожертву, гуманність та волонтерську службу». Анонімно підтримує різні благодійні організації, як наприклад «Люди – людям», «Крапля надії», «Світелко помочі» та конкретних людей, які потребують допомогу.

Насамкінець Ужгородська міська бібліотека отримала у подарунок книги від Союзу русинів-українців, які передав голова Петро Сокол.

У рамках презентації виступив Народний вокальний ансамбль клубу села Оріховиця «Оріховчанка» (керівник Тетяна Раховська), який виконав духовні пісні, та присутні змогли насолодитися чудовими запальними мелодіями, які виконав Лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист України Сергій Барвік-Карпатський.

Виставка вишивок гобеленом буде діяти до 20 квітня за  адресою вул.Волошина, 20, Ужгородська центральна міська бібліотека (Пасаж).

Вхід вільний.

Андріана Гузак, бібліотекар Ужгородської ЦМБ

23 березня 2016р.

Теги: вишивка, гобелен, Пряшів

НОВИНИ: Культура

01:26
Закарпатський народний хор долучився до проведення Національного тижня безбар’єрності Фото новина
10:59
Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
23:32
/ 3
Духнович чи Духновіч?
01:29
У суботу в ужгородському скансені звучатиме дитячий "Веселковий передзвін" закарпатського фольклору
14:31
Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгий список 2025 року
14:46
В Ужгороді оголосили прийом пропозицій на здобуття премії імені Петра Скунця
20:58
В Ужгороді представили закарпатське фентезі про розбійника Пинтю Фото новина
16:00
/ 3
Закарпатському адвокатові, який за хабарі незаконно сприяв військовослужбовцям у звільненні зі служби, "світять" 10 років тюрми Фото новина
14:07
На виставці-ярмарку в ужгородському скансені можна побачити близько 700 писанок, 300 з яких можна придбати Відео новина
13:46
Закарпатський народний хор презентує Пасхальний концерт у поєднанні з пісочною анімацією
21:35
/ 4
В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
20:27
/ 1
У суботу в Ужгороді представлять "гуцул-фентезі" Олександра Гавроша
14:26
"Галерея однієї картини" відкрита в Чинадіївському замку "Сент-Міклош" Фото новина
11:25
В Ужгороді стартував V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури" Фото новина
13:09
Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави "Ірод" Фото новина
03:07
Закарпатська філармонія запрошує на особливий "бароковий" вечір, присвячений 340-річчю Баха
03:00
В Ужгороді відбудеться V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури"
02:50
/ 1
В Ужгороді відбулася зустріч з поетом, прозаїком, публіцистом, видавцем та громадським діячем Володимиром Шовкошитним Фото новина
14:26
/ 1
В Ужгородському замку розгорнули виставку молодіжної "Фокус групи" Фото новина
19:28
Визначено переможців театрального фестивалю "Ужгородський Березіль" Фото новина
21:26
У галереї "Ужгород" відкрили виставку робіт учасників Молодіжного об’єднання Закарпатської організації НСХУ Фото новина
00:58
Оголошено переможців ХІV Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле" у Хусті Фото новина
15:08
В Ужгороді покажуть"Випадковості та монохроми" Тіберія Сільваші
11:27
В Ужгороді презентують дебютну збірку Віктора Новграді-Лецо "Кавалки душі"
18:20
В Ужгороді, в крамниці-кав’ярні "Zelo" відбудеться майстер-клас з писанкарства
» Всі новини