В Ужгороді двічі презентують арт-бук молодого ужгородського поета

П’ята книга молодого поета – арт-бук, повноформатно проілюстрований світлинами проекту LSD-studio.

В Ужгороді двічі презентують арт-бук молодого ужгородського поета

У вівторок, 15 березня, в Закарпатській обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка (пр. Свободи, 16) відбудеться перша літературна презентація книги «Моя підростаюча зброє» Мирослава Гончарука-Хомина.

«Моя підростаюча зброє» – це одна не надто довга історія війни, одна не надто коротка історія любові, в якій автентично змогли переплестись лірика повоєнної тематики, світлини ближніх закарпатських моментів та далеких грузинсько-польських краєвидів, сформувавши, таким чином, неподільну поетичну фотострічку, за яку можна зачепитись, і якщо надто – то навіть прожити.

Основний символ збірки – фон, стрічка, тінь воєнних змін, на тлі яких відбуваються любові, ліричні, часом надто відверті, а подекуди, просто життєві сюжети, чергуються зими, висвічуються сніги, перебудовуються міста. Не обійшлось без ноти сарказму, йоти іронії, надто живих тілесних картин, надто глобальних юнацьких зневір. Попри це, все продовжується і триває, «сили тобі, маленький мій сотнику, чорного сонця, моя підростаюча зброє», бо щось клеїть людей до реальності, шиє їх серця, і врешті «смерті стане на всіх підряд, і щастя стане на всіх підряд, і тільки любові, невідомої, наче ім’я, вистачить назавжди».

«Вірші, насправді, про зиму, якої вистачить ще на декілька зим, вірші про жінок, яких ніколи не було, вірші про смерть, якщо вже на те пішло, і вірші про наснагу, лють і терпіння, бо усе це, врешті, і є життя з усім його постійним теперішнім і уявною перспективою воскреснути», – як про неї говорить сам автор.

Про що дійсно ця низка віршованого циклу – судити лише читачам, і в даному випадку, не лише після прочитаного, а й після побаченого. Модеруватиме захід 15 березня організатор літклубу «Читаємо разом» Іванка Когутич. Початок о 17:00. Вхід вільний.

Друга презентація відбудеться 17 березня, о 19:00, у стінах мистецького центру «Галерея Ілько». Молодий поет, стоматолог, науковець Мирослав Гончарук-Хомин інтерактивно презентує п’яту свою збірку «Моя підростаюча зброє».

У ході півторагодинного дійства 17 березня присутні матимуть змогу поспілкуватись з автором текстів та засновниками фотопроекту, побачити повноформатну візуальну презентацію світлин – результатів роботи LSD-studio, зазнімкованих як у межах рідного Закарпаття, так і в ході чисельних індивідуальних подорожей (Грузія, Польща, Німмечина), послухати музичні експерименти Цуцкова та Гончарука-Хомина у вигляді їхнього третього міні-релізу «Smert Samuraya» та гурту «Besides», котрий відіграє добротну поет-лаундж-реггі програму.

Вечір закриватиме талановитий відомий закарпатський гурт «JohnnyRides», який подарує слухачам низку васних бріт-поповських та інді-роковських композицій. Захід модеруватиме закарпатський поет – Томаш Деяк. 

Під час презентацій – 15 та 17 березня – охочі зможуть прибдати літературно-графічний доробок «Моя підростаюча зброє» та просто вдало провести час.

Довідково

Мирослав Гончарук-Хомин (нар. 15.06.1991 в смт. Любар, Житомирської області). За фахом – стоматолог, за покликанням – науковець, музикант та поет. У 2014 закінчив з відзнакою стоматологічний факультет УжНУ, секретар науково-навчального центру судової стоматології, практикуючий лікар-стоматолог. Лауреат премії Національної Академії медичних наук України (2015), сертифікований спеціаліст Interpol у галузі ідентифікації осіб у випадках масових катастроф (Рейк’явік, 2015) тощо.

В арсеналі 5 поетичних збірок («Патетично «Майже все», 2012, «Ти – не 1», 2013, «Інше місто», 2013, «Polyethylenovimena», 2014, «Моя підростаюча зброє», 2016), музичні інтернет-проекти («Моя особиста передвиборча компанія», 2014, «Рядові та цивільні», 2015, «Letitmelt. Last snow on earth», 2016), кліпи, CD-альбоми (“Vok3alu”, 2014, «SmertSamuraya», 2015). Учасник творчих тандемів «Feel It» (Вінниця), «Besides» (Ужгород), автор текстів «Втрачаю контроль» (Київ). 

LucidSunsDethsStudio (LSD-studio) – проект нової якісної фотографії побудованої на грі кольорів та використанні підкреслюючих спецефектів, заснований трійкою талановитих жителів Хуста – Олександром Цуцковим, Ярославом Даниловським, Романом Леткою. Авторські фото хлопців охоплюють діапазон світлин не тільки у межах Закарпаття, а й краєвиди та унікальні цільні фрагменти Грузії, Польщі, Німмечини та низки інших країн та маршрутів.

Євгенія Напуда, головний бібліотекар відділу обслуговування Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка

11 березня 2016р.

Теги: презентація, арт-бук, Мирослав Гончарук-Хомин

НОВИНИ: Культура

04:35
У Мукачеві відбувся вечір до 93-річчя з дня народження поетеси Софії Малильо
04:14
У галереї "Ужгород" експонується виставка художніх династій
11:06
В Ужгороді презентували "Вікусину парасольку" для дітей від Оксани Фулитки
10:03
Фольклорний вечір влаштували в Ужгороді
09:52
В Ужгороді пройде Всеукраїнський фестиваль національних культур
10:00
В Ужгороді пропонують "виставково" зануритися в минуле міської традиції свят наприкінці ХІХ-першій половині ХХ ст
15:56
В Ужгороді відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Трайстою
16:09
У Музеї української культури у словацькому Свиднику покажуть "Дари Карпат"
10:40
/ 1
В Ужгороді презентували нові книги для дітей
10:36
Виставку живопису та графіки Івана Івановчика відкрили в Мукачеві
16:33
/ 2
В Ужгороді відкрили виставку картин Павла Ковача
16:22
Закарпатські мисткині представляють свою творчість у Києві
13:49
"Різдвяний песик" Олександра Гавроша стане виставою Закарпатського муздрамтеатру
12:38
До Дня Святого Миколая Cantus підготував в Ужгороді "Різдвяну феєрію"
13:29
Ужгородський "Кантус" презентував концерт, присвячений Іштвану Мартону
12:19
У Мукачеві відкриють персональну виставку живопису та графіки Івана Івановчика
13:57
В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора
18:26
Фестиваль ігрових програм "Грайлик" розпочався в Ужгороді
11:37
В Ужгороді "бібліотечно" дебютувала з власною поезією Наталія Ястрземскі
11:07
У скансені в Ужгороді художник Павло Ковач "зведе" мистецьку виставкову "Стіну"
04:56
Виставку Золтана Мички "In memoria" відкрили в Ужгороді
10:17
Казку "Повелитель чорного лісу" презентували у Закарпатському муздрамтеатрі
09:20
Мукачівка Наталія Рибар презентувала у збірку "Де янголи знімають крила" та виставку творчих робіт
11:55
Закарпатський муздрамтеатр покаже вистави у Мукачеві та Перечині
04:17
Софія Малильо. Її життя і творчість – справжній подвиг
» Всі новини