На Закарпатті у Нацпарку "Синевир" відбулася міжнародна виставка, присвячена дерев'яній архітектурі (ФОТО)

У Національному природному парку «Синевир» відбулася міжнародна виставка «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», яка проходила в рамках однойменного проекту, підтриманого Європейським Союзом.

На Закарпатті у Нацпарку "Синевир" відбулася міжнародна виставка, присвячена дерев'яній архітектурі (ФОТО)

Її мета — привернути увагу до будівельних традицій села, традиційної архітектури, сприяти збереженню особливого культурного ландшафту, пропагувати дотримання архітектурних традицій у новому будівництві, обмін досвідом між зацікавленими сторонами.

Виставка стала одним зі заходів міжнародного проекту «Дерев'яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», реалізація якого триває з 2013 р. до кінця 2016 р.

«Проект діє задля запобігання деградації цінних культурних ландшафтів у національних парках, історичних поселеннях, музеях-заповідниках, охоронних зонах пам'яток культури та музеїв просто неба. Ми прагнемо запровадити нові, економічно життєздатні і соціально прийнятні підходи до збереження автентичності та цілісності унікальної культурної спадщини, втіленої в дерев'яній архітектурі», — каже Світлана Белова, керівник організації «Махаоn International» (Словаччина).

У рамках проведення міжнародної виставки «Дерев'яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності» відбулися презентації експозиційних стендів, документальних фільмів, виступ фольклорного колективу, лекції архітекторів, відкриття нової тематичної експозиції візит-центру парку, присвяченої традиційній дерев’яній архітектурі нашого регіону.

«Національний природний парк «Синевир» - природно-заповідна установа в Українських Карпатах, де збереглися цінні пам’ятки архітектури ХVІІІ-ХІХ ст. – дерев’яні церкви в селах Синевирська Поляна, Негровець, Колочава, а також традиційна бойківська житлова архітектура. Парк дбає про збереження пам’яток дерев’яного зодчества, які є вагомою складовою історико-культурної спадщини Закарпаття», – каже директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

«У сучасному світі перед нами стоять численні виклики. Одним з них є деградація традиційного архітектурного образу цінних культурних ландшафтів. Дуже добре, що цей міжнародний проект спрямований на сільські місцевості, де найкраще збереглася традиційна дерев’яна архітектура, зокрема, й у нашому Верховинському краї», – зазначає голова Міжгірської районної державної адміністрації Василь Худинець.

Ключовою подією у рамках виставки став «круглий стіл», під час якого фахівці ділилися вітчизняним та європейським досвідом збереження традиційної дерев'яної архітектури на селі.

Сільський голова села Синевирська Поляна Юрій Горват розповів про особливості забудови у цьому селі. За його словами, горяни досі надають перевагу будівництву з дерева, адже краще за природний матеріал нічого немає.

«Саме в селах збереглася традиційна дерев’яна архітектура, яка служить одним з основних елементів зорового образу культурних ландшафтів – земельних просторів, які володіють чіткими ознаками постійної діяльності людей, що живуть у цих місцях сотні років», – ділиться враженнями керівник Фонду підтримки пам’яток дерев’яного зодчества Ігор Шургін.

Міжнародну виставку в НПП «Синевир» відвідали сотні місцевих жителів і гостей з закордону. Захід став зручним майданчиком для обговорення проблематики дерев’яної архітектури в культурному ландшафті, обміну досвідом і налагодження партнерських стосунків між архітекторами, природоохоронцями та культурними діячами,  повідомляють в НПП "Синевир".

01 березня 2016р.

Теги: деревяна архітектура, Синевир, виставка

НОВИНИ: Соціо

11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 8
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
» Всі новини