Як повідомили ініціатори навчання, учасники тренінгів отримають теоретичні знання та практичні навики і поради від експертів, провідних фахівців та досвідчених громадських діячів щодо законодавчої бази, проведення громадської антикорупційної експертизи, громадського контролю, формування дієвого діалогу із владою, участі громади у прийнятті управлінських рішень тощо.
Як повідомив перший заступник начальника головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Іван Алмаші, і в державі, і в Закарпатській області, зокрема, створено чимало громадських організацій антикорупційного спрямування. Однак рівень їх правової культури бажає кращого, що особливо важливо в кризовий період, коли це може призвести до хаотичної та неконтрольованої діяльності.
За його словами, в умовах проведення реформи децентралізації та передачі повноважень з розпорядження бюджетними коштами на місця, проблеми корупції та реалізації дієвого громадського контролю постають як нагальні та першочергові завдання.
"Зважаючи на актуальність та важливість цих питань, управління юстиції в Закарпатській області за підтримки Президії Громадської ради при обласній адміністрації ініціювало проведення серії триденних тренінгів для громадських організацій та представників громадянського суспільства з питань запобігання корупції", – зазначив Іван Алмаші.
До співпраці в проекті залучили Центр кар’єри Ужгородського національного університету. Фахівці вишу допомагатимуть з наповненням навчального контенту та викладанням певних тематичних модулів в рамках роботи "Школи громадського лідера". За результатами проведених тренінгів даний курс сертифікують.
"Гасло освітньої кампанії: "Чекаєш на зміни? – Змінюй майбутнє сам!", "Ти втомився чекати на зміни? Відчуваєш, що не вистачає знань і навиків, щоб бути дієвим? Починай змінюватися сам! Змінюй майбутнє – наближай зміни!", – каже директор Центру кар’єри УжНУ, член громадської ради при Закарпатській ОДА Тетяна Бутурлакіна.
Серед тем, які викладатимуться під час тренінгів: досвід зарубіжних країн у боротьбі та протидії з корупцією, порядок проведення конкурсних закупівель, земельні питання, корупційні прояви при капітальному та поточному будівництвах, громадський контроль за прийняттям управлінських рішень тощо.
Школа громадського лідера розпочинає свою роботу 13 лютого. Навчання триватимуть у форматі триденних тренінгів, які проводитимуть по суботах у залі Вченої ради у ректораті УжНУ на площі Народній, 3 в Ужгороді.