23-річний Василь Наливайко із села Ставне на Великоберезнянщині загинув на Сході 28 червня 2014 року. Служив у 128-й бригаді сухопутних військ Збройних Сил України. Похований у рідному селі у липні того ж року.
Батько загиблого Василя Наливайка ледь стримуючи сльози каже: боляче йому іти рідним селищем і бачити надписи «вулиця Радянська». Каже, люди не шанують своїх героїв.
«Її могли перейменувати на вулицю Небесної сотні, але наш селищний голова цього не зробив. Але ж мій син і його зокрема захищав на Сході. Хоча він не за нього, а за державу загинув. Така «дяка» і «шана» не лише до мого сина: в нас троє хлопців з села загинуло на Сході», — розповідає батько загиблого бійця Василь Наливайко.
Селищний голова каже — не перейменовувати вулицю Радянську вирішили місцеві мешканці, проте замовчує, що за рішення проголосувало всього 27 людей. Це з вулиці, де живе майже півтисячі осіб.
«Запрошені були всі мешканці, а хто з’явився на слуханнях, той і представляв думку вулиці. Я прислухаюся до думки людей. Вважаю, що має бути історично стара назва, або назва, яку запропонують люди», — стверджує селищний голова Великого Березного Богдан Кирлик.
Найважче бачити батьківський відчай сестрі загиблого бійця. Каже, родина не була б проти, якби вулицю назвали іменем Шевченка чи героїв АТО, але ж не Радянська.
«Батько правду каже — чого його син не заслуговує? Він в землі лежить. За кого лежить, за нас, за Україну він ліг. Ну чому я живу на такій вулиці. Якби вона Шевченка то не було б мови, але вулиця ж Радянська», — каже сестра загиблого бійця Тетяна Вейкан.
Проте на тому, щоби вулицю назвали саме Героїв України, наполягають і місцеві депутати. На їхнє переконання, виокремлювати когось одного неправильно.
«Моя особиста думка, що вшанувати треба героїв всіх. Якщо будуть вшановувати героїв України, то і того Наливайка теж вшанують», — говорить депутат селищної ради Галина Пожар.
Через закон про декомунізацію до 22 лютого Радянську і ще 2 вулиці у селищі таки мають перейменувати. Якщо з назвою не визначаться на місці, тоді це зроблять в облдержадміністрації. Наразі створили комісію, більшість її членів — працівники селищної ради, тому рідні загиблого Василя Наливайка не надто вірять, що вулиця, де колись жив боєць, носитиме його ім’я.
ЗІК
Копча 04.02.2016 / 20:09:56
Селищний голова є демократично обраним представником громади і представляє її інтереси. Якщо комусь заманеться впровадити зміни у життя цієї чи іншої громади у тому числі перейменувати вулицю використовуйте законний шлях через діяльність депутатів чи звернення громадян. Експресивні розмови на кшталт "відправити його в АТО" виголошують особи ментально близькі ЛДНРівським наркоманам котрі отримавши АК та користуючись безкарністю нав'язують свою думку іншим.
Для особливо емоційних борців з декомунізацією повторю що вулицю Радянську обов'язково мають перейменувати згідно останніх тенденцій в країні, а вже яку назву вибере громада та й буде.
толік 04.02.2016 / 15:21:40
голову треба відправити в АТО однозначно, а з ним і тих всіх людей , хто проти перейменування...
Кось 04.02.2016 / 14:05:56
Виправили недогляд колег. Подякували за уважність. Адмін
Михайло 04.02.2016 / 13:23:53
Селищного голову товариша Кирлика Богдана з вулиці Радянської відправити на два тижні в зону АТО. Якщо декілька разів за цей період штанці стануть жовтими, я впевнений, він відразу змінить своє відношення до перейменування. Слава Україні та її Героям!!!