Про це повідомляє агентство IRNA.
Під час дії санкцій Іран експортував приблизно 1 млн барелів нафти на день, в основному в Китай, Індію, Туреччину, Японію і Південну Корею.
"Ми впевнені, що незабаром після зняття санкцій нам вдасться збільшити щоденні поставки нафти на 500 тисяч барелів, а після 6-7 місяців збільшимо експорт на мільйон", - наводить слова міністра нафти Ірану Біджана Намдара Зангане агентство.
У суботу країни МАГАТЕ отримали фінальну доповідь експертів агентства щодо іранської ядерної програми, що передує офіційному початку її реалізації. ЄС і США підтвердили зняття з Ірану економічних і фінансових санкцій, пов'язаних з його ядерною програмою.
Через зняття санкцій з Ірану постраждає російський бюджет, який недоотримає прибуток.
Таку думку висловив партнер консалтингової компанії RusEnergy Михайло Крутіхін, передає "Дождь".
За його словами, щоб зберегти європейський ринок, конкуруючи з низькими іранськими цінами на сировину, Росія змушена буде робити знижки.
"Постраждає російський бюджет, який недоотримає прибуток. Якщо, наприклад, ціна впаде до 15 доларів за барель, бюджет не отримає взагалі ніяких надходжень - за законодавством при такій ціні вся виручка залишається у нафтових компаній", - сказав він.
"Дефіцит бюджету вдарить по населенню: для виконання травневих указів президента і гонки озброєнь будуть потрібні кошти", - заявив експерт.
На думку Крутихіна, можуть постраждати бюджетники, охорона здоров'я, наука та освіта.
"Існуючі контракти на поставки будуть виконуватися, але в перспективі декількох років частина ринків у Європі Росія може втратити. Насамперед, це північно-західна Європа. Тим більше що іранці вже оголосили, що шляхом змішування двох сортів нафти їм вдалося отримати суміш, за складом схожу на російську експортну Ural", - зазначив він.
При цьому, за словами Крутихіна, Китай продовжить імпортувати російську сировину, навіть незважаючи на те, що іранські ціни будуть нижчими.
Іран і "шістка" в ніч на 14 липня досягли історичної угоди щодо врегулювання багаторічної проблеми іранського атома.
Тривалі переговори завершились прийняттям спільного всеосяжного плану дій, виконання якого повністю зніме з Ірану введені раніше економічні та фінансові санкції з боку СБ ООН, США і Євросоюзу в обмін на верифікацію мирного характеру іранської ядерної програми.