Про це журналістам повідомив голова колегії Євразійського економічного союзу Віктор Христенко після зустрічі президентів країн ЄАЕС у Москві.
"Упродовж цього півроку мають бути відпрацьовані й правові механізми, які дозволяють національним урядам реалізовувати своє право, закладене в союзі, а саме: право на дії одностороннього національного рівня в рамках наднаціональної системи, коли є право на вжиття заходів у відповідь, яким має відповідати ефективний механізм їх адміністрування", - сказав Христенко.
За його словами, "впродовж цього терміну буде здійснюватися не тільки моніторинг над наслідками Угоди України і ЄС, а й вироблення інструментів як правового, так і техніко-технологічного характеру в тому, що стосується обміну інформацією".
Крім цього, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що питання імплементації угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом обговорювалося у вузькому складі президентами країн Євразійського економічного союзу.
"Ми прийняли рішення - впродовж першого кварталу ряд питань ми вивчаємо і розглядаємо, як вчинити, насамперед, Казахстану і Білорусі, щоб підтримати нашу союзницьку Росію, той указ, який підписав президент РФ, і впродовж півроку ми переходимо повністю на електронне декларування товарів, що будуть переміщуватися в рамках ЄАЕС", - сказав Лукашенко.
"Ви знаєте, що з 1 січня 2016 року почне діяти угода про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом. Складається серйозна ситуація щодо зони вільної торгівлі СНД. Не тільки в Росії, а й у всіх у нас є певні занепокоєння з цього приводу", - сказав він.
За словами Лукашенка, "може скластися ситуація, коли товар буде заміщений товаром Євросоюзу в Україні, їх товар хлине на нашу територію".
"Ще більше у нас побоювання, що товар Євросоюзу з нульовим митом, потрапивши в Україну, якщо ми не захищаємося, по зоні вільної торгівлі СНД потрапляє на територію всього СНД", - відзначив він.
Раніше повідомлялося, що президент РФ Володимир Путін підписав указ про припинення Росією з 1 січня 2016 року дії договору про зону вільної торгівлі щодо України.
Проте пізніше стало відомо, що тристоронні переговори щодо імплементації угоди про асоціацію України з ЄС за участі Росії, заплановані на 21 грудня в Брюсселі, не скасовувалися, однак завершилися без досягнення компромісу.
Також раніше повідомлялося, що ЄС зупинить переговори з Росією, якщо та запровадить продуктове ембарго проти України.
При цьому Росія збирається продовжувати переговори з Україною щодо співробітництва в галузі торгівлі, незважаючи на призупинення з 1 січня 2016 року дії договору про зону вільної торгівлі.