Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на представників ЄС.
Так, в середу ввечері між керівниками ЄС і президентом України було укладено угоду про подальші кроки у питанні скасування віз. Дана угода потребує підписання прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.
Відповідно до плану, ЄС вже у п’ятницю випустить звіт про стан виконання ПДВЛ Україною з рекомендацією до скасування віз. Однак реальні законодавчі кроки, потрібні для скасування віз, будуть вжиті ЄС лише після того, як Київ виконає зобов'язання, що лишились.
Вони включають в себе доопрацювання закону зі створення Нацагенції з повернення та управління незаконно виведеними активами та зміцнення незалежності нової Антикорупційної прокуратури.
Крім того, ЄС 18 грудня випустить безвізові звіти Грузії і Косово з позитивними рекомендаціями.
Україна взяла на себе зобов’язання завершити запуск антикорупційних органів, необхідних для скасування віз.
Про це у статті "Єврозрада" відміняється: чому Україна скоро отримає безвізовий режим" написала заступник глави МЗС Олена Зеркаль.
Зокрема, вона зазначає, що Україна поки не завершила роботу, пов’язану з забезпеченням повноцінного функціонування Агентства з питань повернення активів і Національного антикорупційного бюро.
Однак, за словами заступника глави МЗС, цю роботу буде завершено.
"Ми свідомо та відповідально беремо на себе зобов’язання щодо подальших кроків із запуску цих інституцій", - зазначила Зеркаль.
За її словами, наступний рік стане "вирішальним у налагодженні функціонування НАБУ та Антикорупційної прокуратури, розбудові НАЗК та Агентства з розшуку та повернення активів, створення якого викликало шалену дискусію в парламенті та стало "каменем спотикання" на фінальній стадії підготовки звіту ЄК".
"Рекомендація щодо створення Агентства з розшуку та повернення активів дійсно пов’язана з тектонічними змінами у регулюванні питань арешту та конфіскації майна та має на меті не тільки створення інституції, а й забезпечення її належним інструментарієм", - наголосила вона.
Крім того, в МЗС кажуть, що правила добору до антикорупційної прокуратури можуть змінитися на вимогу ЄС
Як повідомляла "Європейська правда", очікувалося, що 15 грудня Єврокомісія оприлюднить фінальний звіт щодо безвізового діалогу, але в останній момент це оприлюднення було перенесене на пізніший час.
Президент Європейської ради Дональд Туск під час міні-саміту з президентом України Петром Порошенком заявив, що на шляху до безвізового режиму Україна досягла значного прогресу. Водночас, за його словами, лишилися невирішені питання, які проте можуть бути вирішені.
Як повідомлялося, оприлюднення звіту про стан виконання Україною Плану дій візової реалізації відкладено через невідповідність поправок в закон Нацагенції з повернення та управління незаконно виведеними активами вимогам Єврокомісії.