Понад 4 млн 470 тис. грн сплачено закарпатцями за спеціальне використання води, та більше 3 млн 590 тис. грн – користувачами надр.
Фахівці органів ДФС зазначають, що рентні платежі, значна частина яких надходить до місцевої скарбниці, мають велике значення для фінансування потреб бюджетної сфери області, соціальних програм та спрямовуються на відновлення природних ресурсів. Отож представники місцевої влади мають можливість не тільки використати надходження, отримані, зокрема, від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на соціальний розвиток власних територій, але й планувати подальшу діяльність, враховуючи її стабільні надходження до бюджету.
Згідно зі ст. 256.2.1. та 256.2.4. Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування рентною платою є не тільки деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування, але й деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю у зв’язку з будівництвом шляхів, трубопроводів тощо. До цього переліку відносяться і другорядні лісові матеріали, зокрема, заготівля живиці, кори, пнів та інших лісових матеріалів та побічні лісові користування, як заготівля дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки та заготівля очерету.
Довідка
порядок обчислення та ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів регулюються статтею 256 розділу ІХ. «Рентна плата» Податкового кодексу України.
Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області