Як повідомляло Закарпаття онлайн, сьогодні депутатський корпус облради одноголосно схвалив проект рішення «Про Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю «Тиса». Три тижні тому згоду надали й депутати загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області (Угорщина).
В Європейському Союзі Угорщина була першою країною, де прийняли закон, що регулює цей новий вид співпраці, і має значний досвід у цьому питанні. З часу заснування на теренах ЄС у 2007 році першого EGTC створено й успішно діють 55 об’єднань, з яких в Угорщині або за її участі – 22 об’єднання. Об’єднання, що мають учасників з Угорщини, вже реалізували 78 проектів, сумарна вартість яких складає приблизно 19 мільйонів євро.
Центр співпраці із Закарпаттям дозволить динамічніше розвивати стосунки регіонів, узгоджувати позиції щодо співпраці у контексті формування нових європейських проектів, передусім залучення грантів у інфраструктуру і Закарпаття, туризм, охорону навколишнього середовища, збереження культурної спадщини тощо.
В угорському місті Кішварда угоду про створення об’єднання підписав голова обласної ради Володимир Чубірко,голова загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег Оскар Шестак та міський головаКішвардиТіборЛелесі.У церемонії підписання взяв також участь член Уряду Угорщини, Міністр національного розвитку др. МіклошШестак, депутат Державних Зборів Угорщини від міста Кішварда, народний депутат України Василь Брензович та міністерський комісар уряду Угорщини з питань Дунайської стратегії ІштванЙоо.
«Це значна подія для партнерів з області Саболч-Сатмар-Берег та Закарпаття. Нині громади цих країв зможуть виробляти спільні проекти і отримувати для них фінансування з ЄС. І в першу чергу це інфраструктурні проекти. Впевнений: ми зможемо ефективно співпрацювати», - вважає Оскар Шестак.
Після завершення всіх юридичних процедур, об’єднання вноситься до відповідного Реєстру Європейського Союзу, що надає можливість Закарпаттю для безперешкодного отримання об’єднанням грантів ЄС.
Таким чином, в умовах жорстких бюджетних обмежень, створення EGTC уможливить проведення в області глибоких структурних та комплексних реформ у всіх галузях – економіки, охорони здоров’я, освіти, реформування органів місцевого самоврядування, передусім за технічної та фінансової допомоги ЄС, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.