Як повідомляло Закарпаття онлайн, сьогодні під час чергового зідання виконкому Ужгородської міської ради було ухвалене рішення про передачу Мукачівській греко-католицькій єпархії бруківки, аби нею відтак був вимощений створюваний перед кафедральним греко-католицьким собором сквер.
Рішення про "передачу" каменю вносилося зголосу, попередньо у засобах масової інформації не оприлюднювалося. З огляду ж на те, що йшлося фактично про "передачу бруківки", і пам'ятаючи про наявність такої ще з часу зняття історичного каменю на вулиці Швабський, журналісти логічно і безсумнівно пов'язали усе це в одне: передавати ж бо можна лише те, що вже є по факту.
Втім, як виявилося, висновки було зроблено помилково: владі, щоби "передати" бруківку, таки довелось її спочатку знімати - як з'ясовується нині із владних медіа, для мощення скверу використають бруківку з вулиці Кошицької, де сьогодні бруківку саме почали розбирати.
Відтак, питання про долю бруківки, яка тривалий час зберігалася на так званій "стоянці Погорелова", а відтак, начебто, була відвантажена для зберігання на територію КП КШЕП, залишається відкритим.
Як і питання правдивості тверджень працівників, які здійснюють роботи з облаштування скверу, щодо "самостійного" падіння майже двохсотлітнього історичного муру. Як повідомляло Закарпаття онлайн, на вулиці Капітульній, одразу поблизу головного собору Мукачівської греко-католицької єпархії, у ніч проти минулої п'ятниці «впав» історичний мур. Так, майже два століття мур, віднесений до нехай і своєрідних, але від цього не менш цінних, об’єктів культурної спадщини простояв, а тут, раптом, упав. Саме на версії "самостійної руйнації" стіни наполягали робочі. Тоді як перехожі бачили на місці інциденту працюючу спеціалізовану техніку, а спеціалісти запевняли, що подія розцінюється не інакше, як акт вандалізму, здійснений із конкретним умислом. Як от, наприклад, облаштування за рахунок знищення історичної спадщини нового об'єкту у вигляді скверу, а хоб би й такими методами.
охорона історичної спадщини 2015-10-13 / 20:11:29
Нотіко, зруйновано тільки кілька метрів стіни, решту встигли врятувати публічною реакцією. Тму відновлювати треба. Зрештою, хоча б юля того, щоби це не стало негативним прецедентом, а, навпаки, стало прецедентом покарання для тих, хто в майбутньому може спокуситися на такого роду вандалізм.
Подивимося, як відреагує управління культури ОДА і Сопко. Вони вже назбирали собі кримінал зменшенням під Волошина пам'ятки "Корона" (це задокументовано). Тому навряд чи варто брати на себе додаткові проблеми. До совісті і професіоналізму цих чиновників уже не апелюю.
охорона історичної спадщини 2015-10-13 / 20:03:12
буку
Ця стіна мала історичну цінність. Про це сказано тут - http://zakarpattya.net.ua/News/146181-Za-istorychnyi-mur-z-ponad-100-litnoiu-istoriieiu-shcho-vpav-v-okhoronnii-zoni-Uzhhoroda-iepyskopu-MHKTS-obitsiaiut-prypys-FOTO. І тут - http://zakarpattya.net.ua/Prourbe/112241-Na-terytorii-pid-maibutniu-ploshchu-Bachynskoho-v-Uzhhorodi-zberihsia-unikalnyi-kam%E2%80%99ianyi-mur
Тому, налажали, знищили, то відповідайте по закону, а не викручуйтеся.
Церква є таким самим об'єктом, відповідальним перед законом, як і будь яка інша організація чи особа.
Нотіка 2015-10-13 / 19:57:38
Демонтаж бруківки на Кошицькій рано вранці викликав майже колапс. Ні зголи, ні знизу вулиці не було жодних знаків - машини не могли роз'їхатися. І за це ніхто не відповість.
Щодо стіни, "відбудувати" - це вже не те, це буде бутафорією, декорацією, на кшталт цього кітчового скверу.
Vendeta 2015-10-13 / 19:36:25
Зелений сквер замостити каміньом краденим з іншої вулиці. Виконано! (Погорєлов)
бук 2015-10-13 / 19:32:37
Та стіна не має жодної культурної цінності. Її слід розібрати до кінця, аж до будівель що виходять фасадом на вулицю. А ось сквер перед старовинним собором що має історичну і культурну цінність давно вже потрібно було зробити.
vendeta 2015-10-13 / 19:08:16
А де бруківка з Швабської?
тамара 2015-10-13 / 19:00:09
Це приватний сквер Панова чи я помиляюся?
А стіну треба відбудувати, як було 200 років тому.