Начальник служби автомобільних доріг у Закарпатській області Михайло Попович впевнений, що вирішити проблему можна за рахунок місцевих громад. Якщо бюджет служби такий мізерний, то варто його розділити між місцевим органами самоврядування, аби вони самі володіли ситуацією на місцях. А створення окремого дорожного фонду взагалі б убезпечило й самих дорожників фінансово
Сам Михайло Попович не приховує того, що проблеми є, і їх, поки, вирішити важко: «Перекриття шляхів було у селі Дяково. Випадки такі були і в інших районах – Хустському та Тячівському. Найбільша проблема це кошти. А якщо бути точним, то їх відсутність. Якщо говорити про всю нашу мережу, то капітальний ремонт необхідно провести на 150-ти кілометрах, а поточний ремонт на 500 кілометрах. В сумі нам потрібно близько 500-700 мільйонів гривнів, а маємо в десятки разів меньше».
Є такі ділянки доріг державного значення, на яких необхідно проводити капітальний ремонт через їх повну зношеність. Кількість виділених державою коштів на дороги реально вражає
Михайло Попович, начальник служби автомобільних доріг у Закарпатській області
«На експлуатаційне утримання дороги нам виділено 48 мільйонів гривень. На загальну кількість наших доріг, виходить на один кілометр – 43 тисячі гривнів. А на місцеву мережу – 18 мільйонів. Тобто на утримання одиного кілометра на рік виходить 8500 гривнів. Що можна за ці гроші зробити протягом року? »
Підготоква до зимнього сезону теж проблематична, і також через відсутність фінансування. В борг вже Облавтодору не дають, через постійні заборгованості.
Михайло Попович, начальник служби автомобільних доріг у Закарпатській області
«На сьогоднішній день при потребі блзько 4-ох тонн солі маємо одну тисячу. Що стосується висівок, то маємо близко 3-х тисяч кубів, при потребі 18 тисяч. За цей рік нам вдалося відремонтувати ту наявну стареньку техніку, закуплені нові шини. Якщо ще налагодяться поставки з сіллю, то ми до зими будемо майже готові».
Не дуже втішна інформація для водіїв, втім варто сподіватися на краще. Можливо цього року зима прийде вчасно для дорожників, і ми з вами не постраждаємо від того, що державний бюджет має величезні дірки, йдеться у сюжеті каналу "Ужінформ".