Раду Поклітару розповів про балети, які він цього тижня привезе до Ужгорода (ФОТО)

В Ужгороді відбулася прес-конференція Раду Поклітару, відомого хоеографа, творця театру «Київ модерн-балет», який привозить цього тижня до Ужгорода два балети - «Болеро» та «Дощ» у постановці «Київ Модерн-Балета».

Раду Поклітару розповів про балети, які він цього тижня привезе до Ужгорода (ФОТО)

Раду Поклітару привозив на Закарпаття свій колектив двічі: рік тому для знайомства із закарпатською публікою він вибрав «Кармен ТВ» - дуже незвичайне прочитання класичного твору. Наступний візит КМБ був з «Лускунчиком» у лютому цього року. 

"Болеро" Моріса Равеля. Ця легендарна балетна партитура ХХ го століття абсолютно непередбачувана, смілива, пронизана суперечливим духом нашого часу. Спектакль Раду - це розповідь про безперервну, сізіфову боротьбі індивідуумів за право на власне «Я», за свою «несхожість», за свободу від многоголового, багаторукого спрута на ім'я «натовп».

«Дощ». Філософський розповідь про долі людей, крім своєї волі об'єднаних в одному часі й просторі. Етнічна музика і контрастна їй музика Й.С.Баха, немов голоси розмовляють різними мовами людей, служать чудовою рамою для хореографії.

«Це два незалежних один від одного твори, - каже Раду Поклітару. – «Болеро» -- легендарна музична партитура, овіяна міфами у балетному світі. Балет «Дощ» – це історія людей, які поєднані в одному місці, в один час». 

Раду розповів, що на Закарпатті глядачі його чудово приймають. Зрозуміло, що зараз непрості часи і у багатьох скрутне фінансове становища і витрати на мистецтво українці скорочують. «Але непрості часи поможе пережити тільки культура, -- переконаний хореограф. -  Коли Черчіля під час війни запитали, «чи не скоротити нам видатки на культуру», він відповів: «навіщо ми тоді воюємо».  Розповів хореограф і про свій відомий театр «Київ Модерн-Балет» та зауважив, що за всі 9 років існування балету, тепер у ньому найсильніший склад.

Кожен спектакль готується у середньому 2,5 місяці, бувають і більш тривалі проекти, абсолютний рекорд – 3,5 роки. Зараз Раду Поклітару працює над новою постановкою. Якою саме – поки таємниця, вже 4-5 березня світова прем’єра відбудеться у Києві. «Можу сказати, що це буде рімейк однієї з найголовніших міфологем, - заінтригував Р.Поклітару. Проект дороговартісний, але без прем’єр немає росту і життя театру, – вважає його керівник, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.

07 жовтня 2015р.

Теги: Поклітару, балети

НОВИНИ: Культура

08:42
В Ужгороді презентували мілітарний роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні" Фото новина
09:24
В Ужгороді презентують роман Петра Ходанича "Жінка в зеленій сукні"
09:10
/ 1
Академічний естрадно-духовий оркестр Закарпатської філармонії відзначить 20-річний ювілей святковим концертом
09:47
Закарпатський народний хор взяв участь у ювілейних урочистостях Українського народного хору "Карпати" в Словаччині Фото новина
09:31
орбан кличе угорців на новий псевдореферендум і лякає "українською військовою мафією"
17:12
В Ужгороді стартує виставка про мистецтво роботи з деревом Фото новина
10:27
Закарпатський обласний театр драми та комедії в Хусті прем'єрно покаже "Портрет Доріана Грея"
09:08
Ужгородський дослідник видав книжку про найдавніший храм Закарпаття Фото новина
11:51
У Мукачеві стартує театральний фестиваль "Зірковий листопад на Закарпатті"
11:53
/ 3
"Міждисциплінарний" художник Ряска представив в Ужгороді "Конституцію перформансу" Фото новинаВідео новина
16:37
В Ужгороді започаткували щорічні зустрічі з лауреатами міської премії імені Петра Скунця Фото новина
16:32
В ужгородському скансені відкриється виставка Сергія Лендєла "Барви рідного краю"
15:46
/ 1
В Ужгороді офіційно стартував "Книга-фест 2025" Фото новина
11:36
На День української писемності в Ужгороді відбудеться зустріч із лауреатами міської премії імені Петра Скунця
12:10
Фестиваль «Монологи над Ужем» збере акторів з України та світу в Ужгороді Фото новина
08:30
У середу в ужгородському скансені відкриють "Формулу кохання" творчого подружжя Кочутів Фото новина
00:44
Закарпатський народний хор знову побував із культурно-дипломатичною місією в Хорватії Фото новина
18:35
До бенефісу Світлани Кобзистої у п’ятницю в Ужгороді покажуть виставу "Ірод"
13:35
Оприлюднено лауреатів обласних премій в галузях літератури, театрального, музичного та виконавського, хореографічного, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за 2024 рік
15:15
Після 6-річної перерви в Ужгороді вдев'яте стартував Фестиваль сучасної духовної музики, організовуваний Cantus-ом Фото новина
14:48
У Колочаві на Хустщині відбувся обласний фестиваль-конкурс коломийок "Співаночки мої милі" Фото новина
01:39
У Колочаві в неділю відбудеться обласний фестиваль-конкурс коломийки "Співаночки мої милі"
17:22
В атріумі Закарпатської ОВА відкриється виставка "Дитячі мрії"
01:26
Закарпатський народний хор долучився до проведення Національного тижня безбар’єрності Фото новина
10:59
Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
» Всі новини