На запитання "Який метод боротьби зі збройним вторгненням, яке здійснюється переважаючим за силою іноземним противником, ви вважаєте більш ефективним?", 34,4% українців обрали збройну боротьбу, 34,7% – ненасильницьку боротьбу (демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки,) 28,5% – не визначилися зі своєю думкою.
23,8% українців готові чинити збройний опір в разі інтервенції у їхні міста чи села, 28,6% готові опиратися шляхом участі в акціях громадянського опору, 11% виїхали б у безпечніший регіон України, 13,1% нічого б не робили, а 3,2% виїхали б за кордон.
Окупація чи ні?
77,5% українців вважають приєднання Криму до Росії у 2014 році окупацією, 10,8% українців проти такого твердження. Подібне сприйняття і щодо подій на Донбасі.
Так, на запитання щодо подій на Донбасі 79,8% українців обрали варіант, що "Дії Росії на Донбасі фактично є військовою інтервенцією – збройним втручанням у внутрішні справи України", 7% обрали варіант "Дії Росії на Донбасі є допомогою народу Донбасу у його боротьбі за свою незалежність".
З тих українців, які вважають приєднання Криму окупацією, а події на Донбасі інтервенцією Росії, 40% українців пропонують повернути Крим і Донбас переговорами.
КМІС проводив опитування з 31 серпня по 13 вересня 2015 року методом телефонного інтерв’ю.
Соціологи опитали 1000 респондентів віком від 18 років. Опитування відбувалося у всіх регіонах України (крім АР Крим), в тому числі і на територіях Донецької і Луганської областей, які тимчасово не контролюються владою України.
ВВС