Виставку відвідав довгорічний приятель художника Рудольф Шустер, президент Словацької Республіки 1999 – 2004 років, який характеризував художника як людину дружелюбну і доброзичливу. «Він вмів роздавати себе, а це ніяка не фраза. Про це свідчить і те, що після повені у Вишній і Нижній Мішлі у 2010 році він вийшов з ініціативою допомогти постраждалим жителям. Вирішив продати свої картини, щоб таким чином допомогти людям. Це гарний приклад словацько-української співпраці», - сказав Рудольф Шустер.
Наум Рєпкін увійшов у світ образотворчого мистецтва понад сорок років тому і через все своє життя переніс подяку своїм учителям Антону Кашшаю та Василю Бурчу.
В образотворче мистецтво краю він вніс свій неповторний вклад – картини, які світяться чистими, яскравими барвами, народними інтонаціями і, головне – величезним всепереможним позитивним сприйняттям світу і природи. Картини художника виставлялися в Європі, Азії, Австралії, США, в тому числі в Українському домі в Нью-Йорку.
Поруч з Рудольфом Шустером спогадами про Наума Рєпкіна поділилися голова Спілки творчої інтелігенції «Мельпомена» Любов Оленчук (Ужгород), син художника Євген Рєпкін, публіцист Володимир Мезенцев (Кошиці).
Перед початком виставки гості з України презентували концертну програму. В ній виступили народний вокальний дует «Рідна пісня» - Сергій і Тетяна Раховські, тріо «Арніка» Ужгородського районного будинку культури - Леся Дубенко, Вікторія Балоґ та Іветта Мудрова і тріо ансамблю «Музики» з Перечина - Маріанна Петрище, Лариса Магада та Іван Станко. У їх виконанні прозвучали авторські пісні, пісні про Україну, любов і вірність, а також популярні закарпатські українські народні пісні, серед них «Горі селом іду», «Плаве кача», «Іванку, Іванку…», «Через нашоє село протікає річка». На закінчення програми з уст співаків і всіх учасників зустрічі прозвучало могутнє многоліття з побажанням всіх благ людям доброї волі, миру і злагоди між народами.
Урочистості з нагоди 24 річниці Дня Незалежності України організували Союз русинів-українців Словацької Республіки та Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури (Ужгород).
Мирослав Ілюк для Закарпаття онлайн