Виступаючи на ній, Юрій Богуцький на правах старого і доброго приятеля угорських українців подякував від імені уряду України українській громаді за те, що вона з великим ентузіазмом і натхненням намагається зберігати українські національні традиції і культуру в Угорщині.
Поряд зі збільшенням фінансування культурницьких програм в Україні промовець виділив також ту обставину, що матеріальні кошти все ж не можуть замінити живого людського спілкування земляків в тих місцях, які за традицією називають вогнищами культури. Національну самосвідомість українців також посилюють мистецькі пам’ятки і монументи, одним із них, за словами гостя, став пам’ятник Тарасу Шевченку в Будапешті, який відкрили в липні. Міністр культури передав у дар Товариству колекцію відео- та аудіоносіїв, об’єднаних тематичною назвою «Митці України з любов’ю Тарасові Шевченку» (музичні, образотворчі твори, кінофільми тощо).
Приймаючи з рук пана Юрія ці подарунки, пані Ярослава Хортяні подякувала Україні в особі міністра за те, що вона піклуються про своїх співвітчизників а також самого гостя за те, що він зберігає дружні почуття до нашої громади в Угорщині, незалежно від службових посад.
Голова Державного самоврядування українців Угорщини (ДСУУ) Ярослава Хортяні висловила надію, що угорські українці за сприяння міністерства культури України в недалекому майбутньому матимуть змогу подивитися виступи славетного співочого колективу України хору ім. Верьовки.
Відомий український поет і громадський діяч Дмитро Павличко з радістю вручив українській бібліотеці в Будапешті збірку віршів Шандора Петефі в українському перекладі Юрія Шкробинця та „Кобзаря” на угорській мові. Він висловив жаль з того приводу, що твори Тараса Шевченка на іноземні мови назагал перекладалися дуже мало і часто-густо не дуже ґрунтовно. Тому українські літератори дуже зацікавлені в тому, аби вони якісно перекладалися в Європі. Пан Павличко сказав: «Те, що сьогодні відбулося, є наслідком спільної українсько-угорської боротьби за національні ідеали двох народів. Гість підтримав претензії закордонного українства до керівництва України в багатьох питаннях, зокрема в тому, що деякі українські дипломати й урядовці, коли неофіційно спілкуються між собою, розмовляють російською мовою. Дмитро Павличко подякував проводу Європейського Коґресу Українців за великі організаційні зусилля її членів і вболівання за українську справу.
Інший гість Товариства української культури Андрій Чебикін так само подякував присутнім за віру і наполегливість у боротьбі за встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку. Митець переконаний, що це робить честь не тільки українській громаді в Угорщині, але й усім українцям.