Відповідно до пункту 3 ст. 35 Закону "Про дошкільну освіту" організація та відповідальність за харчування дітей у державних і комунальних навчальних закладах покладаються на Раду міністрів АР Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, районні державні адміністрації та підпорядковані їм органи управління, у сфері управління яких перебувають дошкільні навчальні заклади, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузі освіти і науки, інші центральні органи виконавчої влади, яким підпорядковані дошкільні навчальні заклади, органи місцевого самоврядування, а також на керівників дошкільних навчальних закладів.
Вартість харчування дітей у дошкільних навчальних закладах визначається органами місцевого самоврядування.
У межах виконання бюджетної програми "Компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" видатки державного бюджету спрямовуються на відшкодування витрат, пов’язаних з вихованням (утриманням) дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, відділам освіти районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурним підрозділам з питань освіти виконавчих органів міських, районних у містах рад відповідно до пункту 1 частини 1 статті 30 закону та пункту 5 статті 35 Закону "Про дошкільну освіту.
Щодо виплати підвищеної стипендії. Частиною 6 статті 30 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено дітям до досягнення повноліття, які до вступу в державні вищі заклади освіти, професійно-технічні заклади освіти, розташовані за межами зони забруднення, мали підстави для отримання категорії 4, надаються пільги, передбачені пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті та пунктом 4 частини третьої цієї статті, а студентам з числа цих дітей віком до 23 років надаються пільги, передбачені пунктом 6 статті 22 (виплата підвищеної стипендії) цього закону.
Відповідно до статті 14 закону до 4 категорії осіб, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, належать особи, які постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років.
Враховуючи вищезазначене, діти 1989-1990 і т. д. років народження, маючи дитячі посвідчення та проживаючи до вступу у навчальний заклад на території зони посиленого радіоекологічного контролю, не мають підстав після досягнення повноліття для отримання посвідчення категорії 4, а також права на вступ поза конкурсом до навчальних закладів і виплату підвищеної на 100 відсотків стипендії.