Працівники НПП "Синевир" набували досвіду збереження архітектурних цінностей у Чехії та Словаччині (ФОТО)

Стажування для працівників НПП "Синевир" в Чехії та Словаччині організувала некомерційна природоохоронна організація "Machaon International" в рамках проекту "Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності", який реалізується за підтримки Європейського Союзу.

Працівники НПП "Синевир" набували досвіду збереження архітектурних цінностей у Чехії та Словаччині (ФОТО)

Участь у стажуванні «Архітектура – домінанта культурного ландшафту. Традиції та інновації» взяли директор Національного природного парку «Синевир» Микола Дербак та вісім працівників установи, співробітник Національного музею народної архітектури та побуту в Пирогові Оксана Олійник і працівник Кенозерського національного парку (Росія) Андрій Самиловський. 

Учасники стажування ознайомилися із традиціями народної архітектури в сучасному будівництві, новими технологіями будівництва енергоефективних будинків, досвідом зі збереження цінних історико-культурних і природних комплексів в теперішній час та ін. 

В рамках стажування учасники відвідали екоцентр «Сосна», де було продемонстровано яскравий приклад розвитку сільського та екологічного туризму, ознайомлено учасників із досвідом проведення фестивалів, еколого-освітніх програм та методами ведення екологічного землеробства, показано приклад будівництва із місцевих матеріалів. 

Національний парк «Словенський рай» продемонстрував українським колегам методи взаємодії парку з місцевим населенням, підприємцями та владою для розвитку інфраструктури сільського туризму в традиційному стилі. 

Одне з найяскравіших вражень учасники стажування отримали в шалаші «Країнка» біля міста Ружомберок,Словаччина. Успішний міні-цех по виготовленню сирів, магазин локальної сільськогосподарської продукції, власна ферма та ресторан, дитячий майданчик – все побудоване в традиційному стилі стало прикладом успішного ведення екобізнесу. 

Активісти ініціативної групи «MAS» у чеському місті Стражніцко завдяки інноваційним підходам змогли реставрувати старі історичні будівлі та створити таку інфраструктуру, яка приваблює численних туристів. Про свій досвід вони повідали гостям із-за кордону. 

Надзвичайно повчальним та цікавим стало відвідування села Тварожна Легота , яке за високий рівень розвитку сільського зеленого туризму отримало статус «Квітуче місто Європи». А от музей у природі «Шалаш Травічна» , який представив життя людей в Карпатах сто років тому, став яскравим прикладом того, як можна розвивати екотуризм у селі, не потребуючи значних коштів для цього.

Колеги з чеського природно-культурного заповідника «Білі Карпати» ( м. Весела над Моравою) поділилися досвідом застосування правових механізмів і форм захисту культурних ландшафтів та регулювання нового будівництва, процесом співпраці між зацікавленими сторонами. 

Традиційні для регіону дерев’яні дачі для туристів є надзвичайно популярними серед останніх. У м. Велке Карловіце учасникам програми стажування провели екскурсію у поселенні Валашські дачі, де всі будинки зведені з дерева у народному стилі. 

А от у м. Градец Кралове будівельна фірма не лише зводить будинки із дотриманням культурних традицій регіону, але й створила музей «Подорліцький скансен», де туристи детально знайомляться із умовами проживання, ремеслами та традиціями місцевості 19 ст. 

«Основна мета стажування – показати учасникам позитивні приклади того, як можна розвивати туризм у регіоні та створювати успішний екобізнес, дотримуючись традицій будівництва та зберігаючи культурний ландшафт. Тепер учасники стажування повинні розробити плани для використання отриманого досвіду в рамках реалізації даного проекту та інших наших потенційних проектів», – зазначила Світлана Белова, координатор проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності». 

«Ми надзвичайно вдячні організаторам, а саме Світлані Беловій та Радославу Влк за вельми цікаве та повчальне для наших працівників стажування. Протягом тижня учасники проекту змогли отримати чимало цінних знань, ознайомилися із принципами розвитку екологічного туризму, який є надзвичайно перспективним на території національного парку», - зазначив директор НПП «Синевир» Микола Дербак. 

Повернувшись зі стажування, працівники НПП «Синевир» одразу приступили до виконання плану робіт, які передбачені проектом «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності».

НПП "Синевир"

29 квітня 2015р.

Теги: архітектура, Синевир, досвід, Чехія

НОВИНИ: Соціо

15:51
/ 5
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 4
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
20:07
/ 2
Міндовкілля зупинило розгляд документів з ОВД щодо забудови полонини Руна вітряками (ДОКУМЕНТ)
18:51
"Укрзалізниця" в лютому запускає нові нічні сполучення Закарпаття зі Львовом та Києвом
11:46
/ 1
На війні з росією поліг Роман Козар з Рокосова Хустської громади
21:48
/ 1
Мукачівські пластуни запрошують доєднатися до ланцюга єдності на честь Дня Соборності
18:16
В Ужгороді сьогодні підписали контракт на постачання місту 9 нових низькопідлогових електробусів
15:15
/ 1
На війні з росією поліг прикордонник Сергій Фомін із Верхнього Коропця на Мукачівщині
20:53
У грудні 2024-го ціни на Закарпатті зросли на 1,2%
20:25
/ 1
За минулий рік на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 14,1%
17:29
У День Соборності України в Ужгороді організують "Живий ланцюг"
16:46
/ 1
У середу в Мукачеві попрощаються з полеглим на війні з росією Олександром Поповичем
15:20
/ 3
ВІДЕОФАКТ. Ужгородець за допомогою ШІ оживив мініскульптурки, Бокшая і Ерделі та минуле Ужгорода
14:34
/ 6
На війні з росією поліг вчитель з Ужгорода Василь Габрусь
13:57
/ 3
На війні загинув рок-музикант з Ужгорода Андрій Матейко
» Всі новини