Про це розповів міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.
"Якщо ми почнемо широкомасштабну приватизацію, то, звичайно, потрібно зробити нормальне роуд-шоу, тобто показати те, що ми маємо, і запросити західних інвесторів. Російським інвесторам ми не дозволимо купувати активи, тому географію потрібно розширювати", - сказав глава Мінекономіки.
При цьому міністр уточнив, що обмеження участі росіян будуть прописані в законі.
"Країна-агресор не матиме можливості брати участь в торгах державними активами нашої країни - не на первинному продажі, не на вторинному. Це нормальна практика", - сказав Абромавічус.
Як зазначив міністр, робота з російськими інвесторами показала, що нерідко за приватними інтересами в РФ ховається певна державна політика.
"Ми також знаємо, наскільки великим є тиск держструктур РФ на приватний бізнес, їх вплив на поведінку компаній на закордонних ринках. Тому така реакція (з боку України) буде адекватною", - підкреслив урядовець.
Відповідаючи на питання про перелік державних підприємств і активів, які будуть виставлені на продаж, міністр сказав, що цей список вже пройшов етап розгляду в урядовому комітеті, але ще не оприлюднений.
"Всі знають, які активи є у власності у держави. Ми вже сказали, що продажу не підлягають підприємства стратегічного значення, якими є ядерна енергетика, ліс на даний момент, залізниця. Багато інших речей, які не перебувають на тимчасово окупованих територіях, повинні бути поступово виставлені на продаж, виходячи з того, що держава в такій ситуації є неефективних власником таких активів", - прокоментував Абромавичус.
Разом з тим, міністр підтвердив, що в число підприємств, які планується виставити на продаж, включено, серед інших, ДП "Укрспирт", ПАТ "Центренерго", Одеський припортовий завод.