Як ідеться в документі, підставою для внесення змін до програми стала потреба у збільшенні видатків обласного бюджету у зв'язку нагальною необхідністю закупівлі вакцини БЦЖ для проведення первинної специфічної профілактики туберкульозу. Як зазначив під час доповіді начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Василь Скрип, потреба у внесенні змін до програми обумовлена відсутністю в документі розділу, який передбачав би закупівлю вакцини.
Необхідність закупівлі даного імунобіологічного препарату обумовлена повною відсутністю його залишків у лікувально-профілактичних закладах області, відсутністю централізованих поставок протягом 2014-2015 років, що призвело до призупинення проведення вакцинації дітей проти туберкульозу із грудня 2014 року. За станом на квітня 2015 року невакцинованими проти туберкульозу залишаються 5470 дітей першого року, народжені у 2014-2015 роках, а також діти 7 річного віку.
Причинами, які призвели до необхідності внесення даних змін, є напружена епідемічна ситуація з туберкульозу в області, значна поширеність бактеріальних та хіміорезистентних форм захворювання. Зазначене, разом із відсутністю проведення первинної специфічної профілактики туберкульозу у дітей, може призвести до погіршення епідемічної ситуації з туберкульозу, особливо серед дитячого населення, виникнення поширених та важких форм туберкульозу у дітей із ускладненнями та летальними наслідками. Тим більше, що на звернення обласної влади до центральної із проханням вирішити ситуацію, результатів не дали.
Реалізація заходів програми протидії захворюванню на туберкульоз та їх повне фінансування покращить проведення профілактичного напрямку протидії туберкульозу, дасть можливість попередити розвиток важких та генералізованих форм захворювання та запобігти поширенню туберкульозу серед населення.