Автор і виконавці – заслужений академічний Закарпатський народний хор і симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії – присвятили концерт померлим за волю і незалежність України. Годинний «Реквієм» складався із 12 частин; усі вони – українською мовою, за основу взята українська служба Ватикану. У перервах між частинами реквієму глядачів просили не аплодувати.
Ще до прем’єри автор «Українського реквієму», заступник голови Закарпатського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки Василь Гайдук розповідав: «Задум написати «Реквієм» виник у мене п’ять років тому. Десь півроку я його осмислював, виношував, а тоді взявся за роботу. Одразу вирішив присвятити цей твір всім померлим за волю й незалежність України. І не змінив свого наміру навіть тоді, коли після відомих подій колеги радили присвятити реквієм героям Небесної сотні. При всій повазі до загиблих на Майдані під час Революції Гідності, вважаю, це було б несправедливо по відношенню до інших наших героїв, що в усі часи жертвували свої життя за Україну – гетьманів, замордованих у царських казематах, інтелігенцію, Симоненка і Стуса, Чорновола і Гонгадзе».
Аби додати поетичності перекладам із латини, композитор звертався по допомогу до Василя Густі та інших поетів, а музику почав писати вже до цілковито узгодженого тексту. У твір Василь Гайдук спробував вдихнути близькі йому інтонації, характерні для Закарпаття, тому деякі частини «Українського реквієму» навіть містять цитати з народних пісень.
**** 2015-04-13 / 19:46:36
Скільки авторів, наукової літератури,вищої освіти знищено,СУМНО ДО СЛІЗ!