Підписанню документа передували переговори Путіна і Тібілова, в ході яких обговорювалися питання двосторонніх відносин та координації у сфері забезпечення стабільності й безпеки в регіоні.
Прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков раніше назвав підписання договору найважливішою подією майбутньої зустрічі президентів.
Проект договору передбачає формування єдиного простору оборони і безпеки, вільний перетин держкордону, інтеграцію митних органів, розширення співробітництва органів внутрішніх справ, спрощення процедури придбання російського громадянства, підвищення зарплат і пенсій, забезпечення медичного страхування жителям Південної Осетії. Пєсков пояснив, що це рамковий договір, і згодом він передбачає розробку та укладення двосторонніх угод з конкретних напрямків співробітництва.
Як повідомляє Reuters, міністр закордонних справ Грузії Тамар Беручашвілі, коментуючи цю подію, заявила: "Це цинічний і провокаційний крок з боку Росії... Ми вважаємо, що цей крок спрямований на анексію".
Західні лідери побоюються, що Росія, яка святкує першу річницю анексії українського Криму, може також спробувати таким же чином захопити регіони східної України.
Сполучені Штати і Європейський союз заявили, що вони не будуть визнавати угоду, оскільки вона є "кроком, спрямованим проти... зусиль зі зміцнення безпеки і стабільності в регіоні".
Нагадаємо, у 2008 році після військової агресії Росії Грузія втратила контроль над Південною Осетією, остання проголосила незалежність. Крім Росії її визнали Нікарагуа, Венесуела і Науру.