Про це заявив командувач сухопутними військами США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес у Берліні ввечері 3 березня, повідомляє DW з посиланням на Reuters.
Йдеться про російських військових інструкторів, техніків з обслуговування сучасних систем озброєння і безпосередньо бойові частини.
За його словами, до названих цифр слід додати майже 29 тисяч солдатів, які дислокуються у Криму.
До анексії на півострові, відповідно до угоди між Росією й Україною, могли бути розташовані до 25 тисяч військовослужбовців, нагадує агентство.
Ще близько 50 тисяч солдатів, за словами Годжеса, перебуваютьна російській території в безпосередній близькості від українського кордону – на той випадок, якщо сепаратисти зазнають важкої поразки, як це було наприкінці 2014 року.
Генерал Годжес стверджує, що існують і інші докази втручання Росії у конфлікт в Україні.
Наприклад, неодноразові випадки впливу електронними методами на роботу безпілотників, що належать Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).
"Це неможливо зробити за допомогою обладнання, яке майструють у підвалі", - наголосив Годжес.
Те ж саме, на його думку, можна сказати про велику кількість важкого озброєння - артилерійських і ракетних систем, використовуваних сепаратистами. Їх неможливо було збудувати в домашніх умовах на Донбасі.
Якась частина цієї зброї, можливо, і була відбита сепаратистами в українських військ, але велика кількість "була отримана з Росії", пояснив американський генерал-лейтенант.