Цьогоріч на енергозаміщення та енергозаощадження в обласному бюджеті передбачено близько сорока мільйонів гривень. Водночас голова ОДА висловив подяку тим районам і містам, які не очікували коштів з держбюджету, а віднайшли власні ресурси та перевели кілька шкіл та садочків на альтернативне опалення. Зокрема, є приклад Тячівського і Міжгірського району, де знайшли інвесторів, котрі вкладають гроші в проекти енергоощадження на засадах концесії, й цю практику вивчають задля використання досвіду на інших об’єктах.
Василь Губаль повідомив, що разом з керівництвом облради зараз триває робота з розподілу вільного залишку в бюджеті – мова про суму в близько 90 мільйонів гривень, і були прийняті пропозиції міст і районів, гроші будуть поділені на пріоритетні проекти так само рівномірно.
Також керівник області поінформував, що на найближчій сесії обласної ради готується проект рішення, згідно з яким передбачать значні кошти на розвиток сільського господарства. "Для садівництва передбачається три мільйони гривень. Відзначу: сьогодні кілька районів, передовсім Ужгородщина, Мукачівщина і Берегівщина, мають у цьому хороші напрацювання, і варто поширювати цю практику та закладати сади. Також передбачаємо кошти на розвиток тваринництва – близько 750 тисяч гривень .Прошу керівників районів і за напрямками звернути увагу на ці справи, кошти значні, слід їх розподілити і використати з розумом та якісно покращити справи в галузі. Очікую, що такі заходи дадуть результат, сільське господарство в краї треба розвивати, неприпустимо, коли так багато земель пустує. Маємо перспективи", - сказав Василь Губаль.
Говорячи про бюджетні кошти та їхній розподіл, керівник краю вкотре наголосив, що використання коштів має бути прозорим, а розпорядники – підзвітні громаді. також акцентував на протидії корупції: "Я запевняю: у мене нема "особливих" завдань ні до кого. Наша задача одна – працювати на користь краю, для його життя і розвитку. Також маю пораду: якщо хтось хоче допомагати – для цього є один спосіб. Це - підтримка учасників АТО, наших військовим, у яких дуже багато потреб. Допомога їм, війську, родинам - це єдиний "хабар", який приймається. Керівники районів і обласних структур, закликаю: не даваймо можливість дорікнути владі, працюймо чесно і, знову ж таки –максимально прозоро і відверто".
Прес-служба Закарпатської ОДА