Автор на прикладі гірського села Кричова охарактеризував політичні, соціальні та економічні умови життя селян Закарпаття від угорського й австро-угорського періоду до незалежної України. Описав природні й побутові умови, церковно-релігійне життя, етнокультурні здобутки, різні види народної творчості, розвиток освіти й шкільництва. Також обґрунтував екологічні засади сталого розвитку Кричова.
Видання легко читається і буде цікавим для істориків, краєзнавців, етнографів, фольклористів, усіх, хто прагне пізнати свій рідний край, пише Тячів.
Довідково
Степан Стойко (1920) – відомий на теренах України і за кордоном науковець, головний науковий співробітник Інституту екології Карпат НАН України (нині на пенсії), доктор біологічних наук, професор, доктор гоноріс кауза Зволенського технічного університету (1994), дійсний член Української лісівничої академії наук (1993), дійсний член Наукового товариства імені Т. Шевченка, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки. Автор 10 наукових монографій, двох навчальних посібників з охорони природи та понад 400 наукових праць, опублікованих в Україні і за кордоном.