За ухвалення документа проголосувало 160 депутатів, проти - 42, повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди".
У схвалених нормах документа ПАРЄ поширила на РФ низку незначних обмежень до кінця 2015 року. Росіяни не матимуть права брати участь у місіях зі спостереження за виборами, бути доповідачами, а також бути призначеними у якості представників ПАРЄ в інших органах.
Ухвалена норма звучить таким чином: "На додаток до цих санкцій, асамблея вирішила призупинити право голосу, право бути представленим в Бюро ПАРЄ, президентському комітеті, та постійному комітеті (керівних органах) асамблеї. Однак асамблея вирішила повернутися до перегляду цього питання в квітні".
Ця поправка стала компромісною, вона передбачає, що під час відкриття наступної сесії асамблея має оцінити, чи зробила Росія якісь кроки для деескалації ситуації на територіях України, Грузії та в Придністров’ї, окупованих її військами або проросійськими силами.
І поправка, і кінцеве рішення було підримане переважною більшістю депутатів.
Українська делегація в повному складі підтримала рішення про позбавлення Росії права голосу в ПАРЄ, за проголосувала також опозиціонерка Юлія Льовочкіна, яка до того, під час дебатів, утрималася від критики РФ.
Про це свідчать дані персонального голосування на сайті ПАРЄ.
Результати голосування мали чітко виражений національний розподіл.
Проти цього рішення одностайно виступили делегації Азербайджану, Вірменії, Кіпру, Сербії, а також більша частина австрійців, швейцарців, голландців, хорватів та турків.
Росіяни за правилами ПАРЄ не мали права голосувати, оскільки резолюція стосується їхньої країни.
Поправку про позбавлення Росії права голосу підтримали 148 депутатів, 64 проти. За резолюцію в цілому – 160 голосів за, 42 проти.