Іршавщина займає шосте місце в рейтингу регіонів області за показниками соціально-економічного розвитку.
Аналіз засвідчує, що тут протягом семи місяців досягнуто позитивної динаміки порівняно із січнем-липнем 2006 року за 25 показниками, погіршення ж допущено за 17. Високе рейтингове місце обумовлене тим, що зараз район займає перші 5 місць за 18 показниками, а гірші 5 місць, тобто 14-18 місце – тільки за 9 показниками.
Серед позитиву варто відзначити , що з початку року в районі темпи зростання обсягу інвестицій в основний капітал у порівнянні з відповідним періодом минулого року становив майже 172 відсотки, що більше середнього по області. За цим показником район займає 4 місце серед адміністративних одиниць області. На 56,6 відсотка більше, ніж у відповідному періоді минулого року, залучено інвестицій у житлове будівництво.
Однак основну увагу на колегії зосередили на недоліках і резервах роботи районної влади. Так, з початку року вдалось дещо підвищити середньомісячну заробітну плату: за липень 2007 року вона становила 962,48 гривні. Однак цей показник залишається одним із найнижчих в області.
В районі повністю ліквідована заборгованість із виплати заробітної плати. Разом з тим залишається заборгованість перед Пенсійним фондом.
Звернули увагу керівництва району і на резерви, які дає розвиток сировинної бази району та малого і середнього бізнесу.
Іршавщина багата на корисні копалини – на її території знаходиться 9 родовищ мінеральних вод, 18 родовищ твердих корисних копалин. Однак цей потенціал використовується далеко не сповна. Проаналізувавши фінансові результати діяльності гірничодобувних підприємств району, виявили одну спільну негативну тенденцію. Незважаючи на те, що майже всі підприємства працюють, річний обсяг виробленої ними продукції залишається мізерним. Отже, в районі відсутня чітка програма використання мінерально-сировинного потенціалу і подальший його розвиток потребує невідкладних заходів із залучення інвестицій в добувну і в рекреаційну галузі.
Порівняно з 2005 роком кількість малих підприємств в районі збільшилась на 4,3 відсотка. Однак лише кожне друге підприємство випускало продукцію і надавало послуги. Загалом по цілому ряду показників розвитку малого підприємництва Іршавський район відстає від середньообласних. Скажімо, середньомісячна заробітна плата найманих працівників, зайнятих на підприємствах малого бізнесу, становила 435,34 гривні, не досягаючи навіть рівня прожиткового мінімуму та середнього рівня по області (531,78 грн.).
Іршавщина – один із двох районів області, в яких запроваджена допомога суб’єктам малого підприємництва через відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими на реалізацію інвестиційних проектів.
У своїх виступах і голова райдержадміністрації Максим Хохлов, і директор ТзОВ «Фактор-Тойс» Василь Устич, говорячи про перспективи в економічній галузі, наголошували на необхідності системної підготовки кваліфікованих кадрів. Зараз для нових підприємств, які працюють на новітніх технологіях, – це проблема № 1. Голова облдержадміністрації дав доручення відповідним управлінням підготувати необхідну інформацію і розробити конкретні пропозиції, адже ця проблема стосується області в цілому.
Загалом, як зазначив голова облдержадміністрації Олег Гаваші, виїзні колегії в районах дозволили виявити проблеми як специфічні для конкретного регіону, так і спільні. Всі вони, а також пропозиції районів будуть узагальнені і знайдуть своє відображення у перспективних планах облдержадміністрації.