Наталія Скіталінська, член оргкомітету відкриття, каже, що від задуму до втілення проекту пройшов рік. «Пророблено величезну роботу. У жовтні 2013 року дизайнер підготував ескізи, відтак фахівці приступили до роботи, - каже Наталія Скіталінська. – У центрі чаші басейну на висоті 11 метрів встановлено фонтан у вигляді крану. На відстані у глядачів складається враження, що кран висить у повітрі. Загальна висота конструкції - 15,7 м. Термальна вода подаватиметься з величезних скульптур: 5,3- метрої пляшки вина, 3,2 –метрової кавової чашки, 3-метрової фляги для паленки та 4,8 метрового кухля для пива. Фігури створені вручну, над ними художники та скульптори працювали більше 5-ти місяців. Речовина, з якої виготовлено скульптури – склопластик, що використовується для виробництва авто.
Для втілення проекту було задіяно 125 майстрів, на будівництво чаші басейну використано понад 2000 бетону та 71 км арматури. Через фонтан «Золотий кран здоров’я Косино» щогодини подається 330 м3 термальної води, яка, проходячи через змонтовані в горловині крана 80 шт спеціальних фонтанних аеронасадок насичується повітрям і значно посилює свої лікувально-оздоровлювальні властивості. Загальна висота конструкції фонтану - 15 метрів,а це висота п’ятиповерхового будинку, розповів головний інженер Андрій Сусол.
Для роботи басейну використано новітні технології, закуплено дороговартісне обладнання, яке використовується для перекачування морської води. Цікаво ще й те, що для кожної фігури передбачено використання спеціальних ароматизаторів: для кавової чашки - кавовий, винної – аромат вина тощо.
Закарпатський фонтан-джакузі належить до родини фонтанів- ілюзій. Такі крани зустрічаються у Бельгії, Швейцарії, Канаді. В Україні у менших масштабах подібну конструкцію можна було побачити в Донецьку, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.