"Липові" дипломи Ващука, підписані проректором Шандором, пропечатані печаткою УжНУ (ДОКУМЕНТ)

Інтернет-видання "Закарпаття онлайн" з власних джерел отримало копію одного з "дипломів", на яких робили кримінальний бізнес екс-ректор Ужгородського національного університету Федір Ващук і екс-проректор Федір Шандор.

"Липові" дипломи Ващука, підписані проректором Шандором, пропечатані печаткою УжНУ (ДОКУМЕНТ)

Саме про цю аферу під час засідання Вченої Ради УжНУ 23 грудня повідомив у своєму виступі тоді ще проректор Олександр Сливка.

Попри запевнення Ф.Ващука у соціальній мережі Фейсбук, що зазначені "дипломи" не мають жодного, навіть формального, відношення до УжНУ, можна переконатися, що на цьому документі стоїть підпис проректора УжНУ Федора Шандора і печатка Державного вищого навчального закладу "Ужгородський національний університет".

На документі, що має відповідні серію і номер, зазначено, що кваліфікацію магістра права його власнику надано Державним університетом "Ужгородський національний університет".

При цьому, йдеться не про 2006-2007 роки, про які твердить Ф.Ващук. Конкретно цей диплом датований червнем 2014 року.

Однак, як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, скандал з видачею Ф.Ващуком громадянам Чеської Республіки фальшивих дипломів про вищу освіту справді має давню історію.

Так, у червні 2010 року Пльзеньський обласний суд Чехії ухвалив не визнавати юридичні дипломи, видані Закарпатським державним університетом, що його очолював Ф.Ващук. Справа розглядалася з 2008 року.

Пізніше це ж рішення підтвердив Верховний адміністративний суд Чехії. Перш ніж у Генеральної прокуратури Чехії, підозра закоренилася в чеської Адвокатської палати, яка категорично відмовилася надавати членство правникам, які, начебто,  дістали освіту в Закарпатському державному університеті. Пльзенський університет, а зокрема, його правничий факультет, тоді уславився чи не найгучнішим корупційним скандалом - саме тут здобували вищу освіту десятки чеських політиків, законодавців, підприємців, поліцейських начальників, міністрів. Майже в усіх, як виявилося, дипломні роботи були плагіатами.

У вересні 2011 року Адвокатська палата ЧР прийняла рішення, що чеські власники дипломів ЗакДУ не можуть в Чехії стати помічниками адвокатів. При цьому стаж помічника в Чехії є необхідним ступенем в кар'єрі адвоката.

Як бачимо, прибуткову практику видачі фальшивих дипломів Ф.Ващук відновив після того, як за підтримки екс-міністра освіти Дмитра Табачника здійснив свою давню мрію і очолив Ужгородський національний університет.

Утім, скандальне ректорство Ф.Ващука в ужНУ тривало не довго і він покинув посаду під тиском колективу УжНУ після перемоги Революції Гідності - 26 лютого 2014 року.

25 грудня 2014р.

Теги: Федір Ващук, Федір Шандор, диплом

Коментарі

Питання 2015-01-04 / 17:28:30
Жодна держава не видає дипломів іншою мовою, не державною. Справжня липа. Можна собі уявити, аби чехи друкували дипломи не чеською, а українською чи іспанською? Дивно, що "клієнти" не звертають увагу на такі "дрібниці".

**** 2015-01-04 / 16:59:59
А доктор філософських наук! Звідки?, після яких знань?

Kokot 2015-01-02 / 04:02:23
До аngry-user
Як ви всполошилися, хлопчики й дівчатка...
Висновок напрошується наступний. Якщо "Просто час від часу там буваю і не бачив приладдя для виготовлення такого виду продукції...", то виготовлена ця липа у славному місті Києві, в підрозділі МОНУ, де виготовляють справжні дипломи. Питання: скільки потрібно було "забашляти" сулимі, щоб той пішов на таку авантюру? Як казав Горбачов - "вот где собака порылась..."

турист 2014-12-30 / 23:48:42
Шандор, це проректор який ходив в шапці клоуна по місту.
А федю до тепер мучить ілюзія шо він може повернутись в цирк який він створив.

Суддя Дредд 2014-12-26 / 10:53:51
Невпійманий і незасуджений вбивця чи злодій після скоєння злочину також може бути сумлінним і отримувати грамоти... ))

angry-user 2014-12-26 / 10:17:29
Вельмишановний(на) IN RE, хочу до Вас звернутись до Вашої здорової частини свідомості...
Ви реально думаєте що "Виготовлена ця "шара" у знаменитому інституті інформаційних технологій"?! Ви з глузду з'їхали? Можна, будь ласка, дізнатись звідки така інформація і на чому вони там виготовлялись?)) Просто час від часу там буваю і не бачив приладдя для виготовлення такого виду продукції...)
На мою думку ні одній людині, яка має хоч здорового глузду, не прийде в голову така нісенітниця...
А якщо Ви, особисто, маєте якісь претензії до працівників вищезгаданого структурного підрозділу то будьте такі добрі підняти це питання на Вченій Раді або ж поговорити з працівниками ОСОБИСТО. Наскільки я знаю, теперішнє керівництво не має до них ніяких зауважень, оскільки вони показують достойний рівень своєї кваліфікаційної грамотності і працюють над підвищенням рівня рейтингу університету (про що засвідчують неодноразово отримані ними грамоти та призи не тільки університетського, а й всеукраїнського рівня).
Наразі Ваші слова, сповнені образою, в сторону працівників, це повна пустишка, брєд!
P.S. Про безграмотність пише людина, яка допустила навіть в коментарі купу граматичних помилок... От за це бути соромно!

IN RE 2014-12-26 / 09:35:15
Подивыться на диплом! Повна дурня і безграмотність. Диплом видається мовою держави, де знаходиться вуз. В Словаччині він повинен нострифікуватися. Переклад на словацьку - дурня и "липа". Не Magistr Prava, a Majster Prava.
Виготовлена ця "шара" у знаменитому інституті інформаційних технологій, котрим завідувала дружина Ващука (вельми своєчасно чухнула з посади директора). А фахівці, що виготовляли і навіть ламінували ці фальсифікати -й надалі працюють в зазначеному інституті.

май русин 2014-12-25 / 23:41:45
Но, кидь за сисю аферу сисі челядники не будуть покарані, то нашто была Революція?

Белецький І 2014-12-25 / 17:02:57
Потім ці тормози, з купленими дипломами, будують нашу країну...Тому така і жопа навколо.. За це взагалі треба розстрільну ввести статтю...Шандор поїхав "відмиватись" позуючи на задній лінії АТО..Хай нашим в Дебальцево окопи копає...

Хочу грошей 2014-12-25 / 15:28:05
А сякі дипломи мож ще дагде купити? Бо я ся вчити не хочу, а диплом юриста би ся пригодив. То кого питати кулько то стоїть? Федю В. вадь Федю Ш.?

Виктор П. 2014-12-25 / 15:24:36


Вот почему Шандор чухнул в тыловую базу Правого Сектора стирать носки этим контрабандистам


Знаючий 2014-12-25 / 12:56:59
Чому на Вченій Раді про це інформував проректор Сливка, а не ректор Смоланка? Ректор так швидко закрив Вчену Раду, що навіть забув привітати членів з наступаючими святами.

реаліті 2014-12-25 / 01:38:55
Солодкий Шандор і хитрий Ващук - афери ще ті!

НОВИНИ: Кримінал

19:53
Збройний напад на валютника на Берегівщині влаштували мешканці Мукачева та Іршавщини (ОФІЦІЙНО)
19:37
На Рахівщині затримали громадянку Чехії, яку розшукував Інтерпол за контрабанду наркотиків в складі ОЗУ
19:26
Учасниками стрілянини у Великих Лучках на Мукачівщині були цигани, що ділили вплив у таборі
18:10
/ 1
На Закарпатті погоджено підозри 8 учасникам злочинного угруповання із депутатом райради у складі у вчиненні серії тяжких злочинів
17:43
/ 2
Камінському "Дєду" та спільницям, затриманим в Ужгороді на збуті метамфетаміну, погоджено підозру в наркоторгівлі
17:12
Під час стрілянини на Мукачівщині поранено чоловіка
02:40
/ 4
BMW грабіжників,які розстріляли валютника, знайшли спаленою на території колишньої військової частини
02:26
/ 4
В Ужгороді Lexus вилетів на узбіччя з дороги та зніс паркан
18:47
/ 8
У "розстріляного" валютника забрали близько 1 млн грн. Оприлюднено ВІДЕО нападу
18:08
/ 3
До 5,5 років в'язниці засуджено адвоката, що п'яним з'їхав на Mitsubishi Outlander у кювет на Ужгородщині і смертельно травмував 11-річну дівчинку
17:49
/ 29
В СБУ розповіли про затримання ОЗУ із депутатом Свалявської райради у складі: обкладали "даниною" підприємців і "вибивали" борги
14:45
/ 7
У Сваляві за вимагання затримали депутата-"відродженця" з оточення Ланя "Блюка" – журналіст
14:25
/ 2
Валютника, котрого підстрелили на Берегівщині, оперують
10:10
/ 2
У селі на Берегівщині підстрелили валютника, постраждалий – в реанімації
17:51
/ 3
Поліція розшукала чоловіка, який підпалив Долину нарцисів на Хустщині
13:45
На Іршавщині п'яний водій "Мазди" з'їхав у кювет, а потім ще спробував чинити опір поліцейським
10:21
На Берегівщині підліток, викравши вночі з магазину алкоголь і сигарети на 6 тис грн, розпив його із приятелями
23:31
/ 1
У Мукачеві 70-річний чоловік вбив співмешканця доньки ударами дошки по голові
19:48
У Ключарках на Мукачівщині зіткнулися Skoda та Volkswagen
14:47
/ 4
На Воловеччині дві жінки викрали гроші з каплички
14:33
/ 4
В Ужгороді поліція затримала іноземця, який з мачете напав на сусіда
14:07
Під час пиятики на кладовищі берегівець вкрав у приятеля по чарці гаманець з великою сумою
17:08
/ 11
На Закарпатті затримали прикордонника, що вимагав хабара за "дозвіл" на вивезення контрабандних сигарет
17:05
Прикордонник, що за 800 доларів хабара сприяв на Закарпатті контрабанді тютюну до Угорщини, постане перед судом
01:57
/ 9
У Мукачеві, розібравши стіну з сусіднього магазину, обікрали магазин зброї