Чеський суд поставив під сумнів закарпатські дипломи своїх юристів (ДОПОВНЕНО)

Верховний адміністративний суд Чехії ухвалив, що Пльзенський університет незаконно визнав чинними дипломи правників, які закінчили Закарпатський державний університет. Цю справу суд розглядав з кінця 2008 року.

Чеський суд поставив під сумнів закарпатські дипломи своїх юристів (ДОПОВНЕНО)

Сто чеських правників мають дипломи, які видано Закарпатським державним університетом. Судова ухвала ставить під сумнів їхнє перебування в лавах чеської юстиції. А сумнів щодо повнозначності українських дипломів з'явився в колишнього Генерального прокурора Чехії – Ренати Весецької. На її подання Верховний адміністративний суд якраз і перевіряв умови співпраці двох університетів – Пльзеньського та Ужгородського. У поданні йшлося про численні фальсифікації з боку вищих шкіл України, що змушує, як писала Весецька, з підозрою ставитися до професійних якостей їхніх випускників.

Суд виявив грубі порушення в процедурі визнання ужгородських дипломів Пльзенським університетом і назвав її непрозорою. Варто уваги, що, перш ніж у Генеральної прокуратури Чехії, підозра закоренилася в чеської Адвокатської палати, яка категорично відмовилася надавати членство правникам, які дістали освіту в Закарпатському університеті.

Керівництво Палати обґрунтовувало своє рішення тим, що рівень викладання в  українському університеті аж ніяк не відповідає вимогам чеської юстиції, і наводило конкретні приклади. Не менш варта уваги й інша подробиця. Пльзенський університет, а зокрема, його правничий факультет, уславився чи не найгучнішим за останній рік корупційним скандалом. Саме у Пльзні здобували вищу освіту десятки чеських політиків, законодавців, підприємців, поліцейських начальників, міністрів – аж до екс-прем'єра Станіслава Ґросса. Майже в усіх, як виявилося, дипломні роботи були плагіатами.

"Якщо ми і зробили якусь помилку, то ця помилка була суто формальною. По суті ми помилки не зробили. Я вважаю, що ці дипломи мають визнаватися. Формально ми зробили неправильно, що давали тільки атестацію, а не резолюцію. З юридичної точки зору ми зробили помилку, це правда", – коментує колишній ректор Західно-чеського університету в Плзні Йозеф Пруша, при якому заклад допустив помилку.

За його словами, нині міністерство готове нострифікувати (процедура визнання іноземних документів про освіту - Ред.) їхні дипломи, але там буде написано не "Юридична наука", а "Юридична спеціалізація".

"Програма в українському університеті зовсім така ж, як у Чехії. Це, звичайно, нестандартний спосіб отримати юридичну освіту, але я не бачу проблеми, тому що Лісабонський договір рекомендує нам визнавати освіту, отриману за кордоном. Вони не вивчали українське право, а чеське. Викладали їм ті ж кваліфіковані викладачі, що навчають у Плзні або в Празі. Акредитація Закарпатського Університету звучить так "Навчальна програма для іноземних студентів на іноземній мові". Якщо юридичний факультет Плзеньський Університету визнає цю програму адекватною і сумісної з нашою, то їхні дипломи будуть нострифіковані", – додав він.

06 квітня 2011р.

Теги: диплом, Чехія, університет

Коментарі

Справедливість 12.08.2011 / 15:28:00
Це однозначно антипіар, Просто Ващук, комусь сильно заважає, судячи з останніх новин.

Саша 06.04.2011 / 14:01:00
Цей скандал "виплив" невипадково. Наразі заплановано об'єднати ряд закарпатських вишів, в т.ч. УжНУ і ЗакДУ. Ректор останнього претендував на керівництво об'єднаним вузом. Після цього скандалу ... мабуть може забути про свою мрію.

pfr 06.04.2011 / 13:19:00
Ващук на цю тему наче води в рот набрав.

НОВИНИ: Соціо

18:31
На кордоні Закарпаття викрили двох чоловіків із підробленими документами
10:59
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Андрієм Жабським Фото новина
10:13
В Ужгороді нетверезий водій скоїв ДТП з припаркованим авто Фото новина
19:24
/ 9
В Оноківцях, на Ужгородщині, руками "чорної землевпорядниці" віджимають ділянку в родини ветерана ЗСУ – блогер
18:42
Львівські лікарі врятували 8-місячну дитину із Закарпаття Фото новина
16:20
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Віталієм Шелембою Фото новина
11:12
/ 1
У Виноградові попрощалися з полеглим на війні захисником Василем Котобеєм Фото новина
09:32
/ 1
На Закарпатті спіймали на гарячому палійку сухостою Фото новина
16:08
На Закарпатті від початку року сталося 76 пожеж в екосистемах
13:44
В Ужгороді п’яна водійка на Kia спричинила ДТП Фото новина
11:17
/ 2
На Закарпатті за два місяці зафіксували понад 250 митних порушень
18:19
/ 1
На КПП «Тиса» дві закарпатки намагалися перевезти сигарети під одягом Фото новина
16:17
/ 1
З російського полону повернулися 14 закарпатських військових
14:11
Туристично-пізнавальний тур «Подорож на гору Костирівка» Фото новина
13:42
«Пригоди у лісовій країні»: екологічний квест для дітей у Шахтинському лісі Фото новина
11:17
В Ужгороді попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Борисом Тараненком Фото новина
18:58
Помер військовий із села Тросник на Берегівщині Андрій Мокар Фото новина
16:12
/ 2
З російського полону повернулися троє закарпатських захисників Фото новина
13:40
На війні з рф поліг захисник із села Підплеша на Тячівщині Іван Микулянець Фото новина
11:31
У Неліпинській громаді проведуть вакцинацію домашніх тварин від сказу
19:36
В Ужгороді відбулася серія тренінгів із природничої педагогіки для тих, хто працює з дітьми Фото новина
16:42
/ 1
У ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митники вилучили сумки, прикраси і взуття люксових брендів Фото новина
16:18
На Рахівщині медики пішки долали схил, щоб врятувати 74-річного чоловіка Фото новина
15:07
Складні операції для поранених військових провели закарпатські та американські хірурги Фото новина
14:10
На Закарпатті прихистили родину з прифронтової території, яка втратила дім через обстріл Фото новина
» Всі новини