Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук написав один із 13 депутатів Сергій Лещенко.
"Вчора ввечері та сьогодні зранку ми зібрали підписи 13 депутатів під поправками до закону про РНБОУ. Наша мета - вивести з-під РНБОУ та його секретаря нові антикорупційні органи, а також з-під впливу секретаря РНБОУ призначення силовиків", - написав він.
За словами Лещенка, це суперечить Конституції, яка чітко визначила межі компетенції РНБО.
Він також наголошує на необхідності зберегти незалежними Антикорупційне бюро і Нацагентство запобігання корупції.
"Наші поправки були подані о 9:40 ранку, але зареєстровані лише після 14 години. За цей час профільний комітет з національної безпеки та оборони, яким керує Народний фронт, встиг провести офіційно неанонсоване засідання і схвалити розгляд закону в повторному другому читанні взагалі без правок! Регламент надає 10 днів на внесення поправок, тому комітет не має права відкинути поправку, підписану 13 депутатами", - наголошує Лещенко.
Він та ще 12 депутатів наполягають на розгляді та схваленні цих поправок, а також закликає колег з комітету нацбезпеки не проводити закритих неанонсованих засідань.
Тим часом перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій сподівається, що у четвер Верховна Рада таки ухвалить закон, який розширює повноваження Ради нацбезпеки та оборони.
"Якщо завтра в порядку денному ВР ми знову побачимо законопроект щодо розширення повноважень РНБО, то маємо підстави говорити, що ця влада нічим не відрізняється від попередників. У питанні порушення норм Регламенту ВР – так точно" - пише у своєму Фейсбуку з цього приводу народний депутат віктор Балога.
Він вказує, що "стаття 116 Регламенту говорить, що законопроект, який було відправлено на повторне друге читання, може з’явитися в порядку денному парламенту, не раніше, ніж через 10 днів з часу першого розгляду. В даному випадку, мова може йти про дату не раніше, ніж 2 січня 2015 року".
"Хочу нагадати, що Регламент – це такий же нормативно-правовий акт, як і, наприклад, Кримінальний кодекс. Його, як і будь-який закон, порушувати не можна. Я розумію, що це ніколи не спиняло Партію регіонів і не зупинить нинішню владу – після «роботи з депутатами» голосування буде результативним. Але ж народ на все це дивиться, громадськість усе це розуміє, мотає на вус і робить висновки. Якщо у нас уже є кнопкодави, сумісники і порушення Регламенту, то рано, чи пізно народ спитає – навіщо було розпускати Раду попереднього скликання, якщо новий парламент нічим не кращий?", - констатує В.Балога.