Мова передовсім про машини – десятки конфіскованих автівок роками стоять на складах і псуються. "Під час спілкування з нашими учасниками АТО неодноразово чую нарікання саме на брак мобільності: хлопці кажуть, що дуже треба автомобілі. Порядок використання конфіскованих машин регулюють відповідні нормативні акти, й я прошу наших представників у Верховній Раді ініціювати внесення змін у ці документи з тим, аби ми могли надати автомобілі в зону АТО, де вони дійсно потрібні", – зазначає Василь Губаль.
Він наголошує: зараз громада всіляко намагається допомогти фронту – збираються кошти, різноманітні речі для забезпечення учасників АТО, і водночас на складах в області зберігається чимало майна, яке б уже сьогодні було корисне для бійців, але, через вимоги нормативних актів, або лежить "мертвим вантажем", або підпадає під знищення. Мова не лише про автомобілі, а й про інше майно – передовсім цигарки і харчі. Керівник області дав доручення відповідним службам зробити детальний моніторинг – що на Закарпатті зберігається із "конфіскату".
"Так, нормативними документами передбачений спеціальний порядок для цих речей. Утім, маємо особливу ситуацію в державі. Й мусимо застосовувати все, що хоча б якось може бути корисне бійцям. Зараз варто не згаяти жодного ресурсу з тих, які спроможні допомогти в АТО. Тільки так наблизимо перемогу", – сказав Василь Губаль зі сподіванням, що закарпатським нардепам вдасться втілити цю ініціативу й у документи, які регулюють поводження з "конфіскатом", який можна використовувати в зоні АТО, будуть внесуть зміни, що тимчасово дозволять відправляти цей ресурс на фронт, де він аж ніяк не буде зайвим.
Прес-служба Закарпатської ОДА