Основною ідеєю цієї виставки стало висвітлення побуту горян, що не змінюється протягом століть. Фотохудожники, на 45-ти знімках, окрім портретів та побутових сцен, також закарбували неймовірні гірські краєвиди Закарпаття.
Всього на виставці представили свої роботи 14 фотографів. Більшість із них закарпатці, а також двоє поляків та один словак: Микола Поцко, Вацлав Турек (Польща), Василь Цанько, Юрій Туряниця, Василь Фіцколинець, Віталій Фенинець, Володимир Ньорба, Кароліна Коштура, Степан Полянський, Андрій Шкуба (Словаччина), Михайло Моркляник, Віталій Кошута, Михайло Пацкан, Лукаш Козловскі (Польща).
Володимир Ньорба, голова спілки фотохудожників Закарпаття розповів, що члени цієї організації наразі більше відомі в Європі, аніж в Україні. Адже вступили в Міжнародну асоціацію фотоклуберів. Але наразі до Національної спілки фотохудожників України прийняли Василя Цанька.
Як підкреслив пан Володимир, українська нацспілка є однією з найпотужніших у Європі. І не лише за кількістю учасників, яких тут налічується понад 900, але передовсім через те, що українці завжди отримують високі нагороди. Володимир Ньорба додав: «Зараз спілці буде 25 років, відбираються роботи для експозиції. Зараз отримуємо пропозиції брати участь в українських фотовиставках, що і будемо робити». «Красива природа, є що фотографувати. Хто не побував ще у таких місцях, хай бачать, як живуть люди у таких далеких куточках нашого краю», – відзначили організатори. Голова Іршавського міськрайонного осередку спілки фотохудожників Закарпаття додав: «Життя на верховині застигло. Це нам здається, що в горян якийсь там дискомфорт, але саме в зупинці часу, відсутності змін, вони і почувають гармонію свого буття».