Погорєлов «розвів» депутатів і громаду Ужгорода і незаконно всівся в крісло мера (ДОКУМЕНТ)

Віктор Погорєлов незаконно перебуває в кріслі міського голови Ужгорода. Про це свідчить постанова судді Ужгородського міськрайонного суду, на яку В.Погорєлов посилався, повертаючись в головне владне крісло обласного центру Закарпаття

Погорєлов «розвів» депутатів і громаду Ужгорода і незаконно всівся в крісло мера (ДОКУМЕНТ)

Як видно з тексту резолютивної частини постанови, рішення суду про негайне виконання стосується лише визнання протиправним і скасування рішення, прийнятого на позачерговому пленарному засіданні ХХ сесії Ужгородської міської ради VI скликання від 24 лютого 2014 року №1191 «Про дострокове припинення повноважень міського голови Погорелова В.В.». Жодним чином про необхідність повернення В.Погорєлова на посаду міського голови Ужгорода там не йдеться.

Тобто, як практично одностайно вважають фахівці, до яких звернулося за роз’ясненнями з цього приводу Закарпаття онлайн, постанова Ужгородського міськрайонного суду від 25 листопада 2014 року не має правовим наслідком поновлення В.Погорелова на попередньо займаній посаді (на роботі). Тим більше, з огляду, зокрема, ще й на той факт, що своєю ухвалою від 13 жовтня 2014 року суд залишив без задоволення заяву В.Погорелова про поновлення його на попередньо займаній посаді Ужгородського міського голови та стягнення на його користь середнього заробітку за час вимушеного прогулу, якою В.Погорелов просив допустити в цій частині негайне виконання постанови суду.

ЗМІ і громадськість, які не були ознайомлені зі змістом документу, ухваленого суддею Ужгородського міськрайонного суду Аллою Сарай, оскільки не були поінформовані про перебіг судового засідання, фактично були ведені публікацією на сайті «7 днів», що є власністю родини Погорєлових, і в якій йшлося про те, що «Віктора Володимировича поновлено на посаді міського голови Ужгорода».

Отже, В.Погорелов самозваним способом «усівся» на місце міського голови – самовільно присвоїв владні повноваження. По суті, це адресна інформація для прокуратури міста Ужгорода. Тим більше, що виконавчого провадження за вказаною постановою від 25 листопада 2014 року не відкрито. А добровільне виконання постанови суду могло бути допущене тільки в його рамках.

Постанова суду від 25.11 2014 року, не дивлячить на формулювання в резолютивній частині про негайне виконання, не означає, що вищевказана постанова набула законноі сили. Негайне виконання і набуття законноі сили постановою суду не є тотожними поняттями по юридичній природі. Відповідно до ст 254 КАСУ постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, у разі подання апеляційної скарги – після розгляду останньої в апеляційній інстанції. Щодо негайного виконання, то ст 256 КАСУ передбачає негайне виконання постанов суду "про поновлення на посаді у відносинах публічної служби". Однак, згідно з постановою суду від 25.11.2014, судом взагалі не розглядалася вимога поновлення на роботі, а роглядався спір про визнання рішення сесії протиправним, наслідком якого не може бути самовільне приступлення до виконання посадових обов'язків міського голови. Оскільки вищевказана постанова суду оскаржена до апеляційного суду, то остання не набула законної сили, а відтак посилання на неї як на правову підставу виконання службових обов'язків є нічим іншим як злочином – ст 353 ККУ "Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службовоі особи".

Тобто, будь які дії, вчинені такою особою, є незаконними. 

Що суттєво, юридичний відділ та відділ кадрів Ужгородської міської ради вже вранці 26 листопада 2014 року мали на руках копію вступної та резолютивної частин постанови суду, однак не проконсультував 55 депутатів міської ради про особливості виконання рішень про скасування та визнання недійсними рішень Ужгородської міської ради, що допущені до негайного виконання.  Очевидно, через непрофесійність.

Ну а питання, чому на цю політичну аферу не відреагувала прокуратура міста Ужгорода, залишається відкритим.

05 грудня 2014р.

Теги: Погорєлов, постанова, Алла Сарай

Коментарі

ось так 2014-12-09 / 10:06:51
Слухай кудлатий, а до чого тут прокурор. Ви ж самі позбавили прокурора так званого загального нагляду, тепер прокурор не те, що перевірку провести не може, він не може навіть запит направити міському керівництву.

А ти тут філософствуешь чому правоохоронні органи не працюють, що хотіли те й маєте.

пес 2014-12-08 / 19:02:31
Шановний пане прокурор м. Ужгорода.
Скільки ще років європейським містом Ужгород будуть керувати самозванці і злочинно-кримінальні клани хуторянського пошибу.
І за що керівництво правоохоронних органів отримує зарплату,-за бездіяльність, чи що ???

Таки да! 2014-12-06 / 07:39:19
Погорелов никак не может освободиться от криминальньіх наклонностей привитьіх на зоне! Может првоохранителям стоит напомнить старому зеку вкус баландьі?????

Суддя Дредд 2014-12-05 / 19:22:44
Все абсолютно логічно. Погорєлов - поза азконом.

Сестричка Віка 2014-12-05 / 15:52:40
капєц!

Степан Крук 2014-12-05 / 10:58:33
І до ворожки не ходи - розвів Ужгород Погорєлов однозначно. Рішення суду, скоріше всього, носить декларативний характер:визнання протиправним і скасування рішення, прийнятого на позачерговому пленарному засіданні ХХ сесії Ужгородської міської ради VI скликання. В разі поновлення на роботі суд скеровує виконавчий лист в Державну виконавчу службу, котра поновлює працівника на посаді, СКЛАДАЮЧИ ВІДПОВІДНИЙ АКТ. Такої процедури не було, бо і рішення самого не було. Забавно, що прокуратура, як державний орган по нагляду за виконанням законодавства та і недолуга юстиція "проковтнули" погорєловський сир в мишоловці. Це смішно, бо всі підписані Погорєловим рішення та накази не мають правового підгрунтя і юстиція "пропустити" ці документи до виконання не має права. Пора міняти вивіску на міськраді на "Цирк", як це було запропоновано "Закарпаттям онлайн" на одному з фотошопів.

Наталка Майстренко 2014-12-05 / 10:38:31
Зараз в Ужгороді почався період звітів перед виборцями депутатів міської ради відповідно до ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад" та ЗУ "Про місцеве самоврядування". Громадо! Відвідайте звітні зустрічі зі своїми обранцями, ставте перед ними письмово оформлені вимоги про звернення щодо скликання сесії з питанням порядку денного "Про розгляд рішення Ужгородського міськрайонного суду від 25 листопада 2014 року та його правові наслідки", вимагайте відстояти позицію ужгородців щодо дострокового припинення повноважень Погорелова В.В.

Активіст 2014-12-05 / 10:15:40
Громада м. Ужгорода, повинна запам’ятати всіх учасників даного шабашу! Продажну судову систему та продажних адвокатів які сприяють в цьому.

ужгородці 2014-12-05 / 10:01:43
Вставай Ужгороде!!
До якої пори нас будуть дурити!!!
Майдан їх бл**ей нічого не навчив!!!
Банду геть!!!

НОВИНИ: Політика

00:01
У ПП "Тиса" у вантажівці серед меблевої фурнітури виявили 1500 кг сирів та 153 кг консервів
16:54
/ 3
Угорщина: особливості ведення гібридної війни РФ
08:17
/ 22
Піти, щоб повернутись: ректор угорського інституту Ілдика Орос після відставки керує вузом у новому статусі (ДОКУМЕНТ)
12:49
/ 37
Депутати Свалявщини підписали листа про взяття на поруки депутата-"рекетира" Сацика
16:11
/ 11
На Виноградівщині голова райради може отримати повноваження "політично" звільняти директорів шкіл (ДОКУМЕНТ)
17:55
/ 48
Нардеп Лунченко ультимативно вимагає в Києві призначення "свого" голови Закарпатської ОДА
16:25
/ 12
Закарпаття понад усе: кому Будапешт доручить вести угорців на місцеві вибори
14:34
/ 3
Ринок дозволить українцю вільно приймати рішення – закарпатський нардеп Петьовка
14:12
/ 5
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
23:11
/ 2
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 15
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5
Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді
01:41
/ 1
Громадян України в Угорщині "в цей особливий період" не будуть штрафувати за протерміновані документи – Сійярто
01:13
/ 2
Сійярто: "Є надія, що в рамках української адмінреформи створять район з центром у Берегові"
11:19
/ 6
Угорський президент позбавив громадянства 8-ох закарпатців
19:57
/ 18
Президент звільнив голову Воловецької РДА Рогову, що лобіювала ВЕС на Боржаві
17:31
/ 2
У Польщі засудили паліїв офісу Товариства угорської культури
01:45
/ 49
У Чомі на Берегівщині КМКС висадив 100 дубів ностальгії за Великою Угорщиною і втратою нею Закарпаття
00:04
/ 10
Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос склала повноваження керівника вишу
19:48
/ 5
Закарпатський нардеп від "Слуги народу" Кривошєєв самоізолювався через контакт із хворим на короновірус нардепом
16:59
/ 9
В Ужгороді ветерани і добровольці попередили владу з приводу капітуляції
00:19
/ 11
У Берегові КМКС створив організацію для захисту фермерів-угорців в умовах земельної реформи
19:56
/ 8
Мер Берегова Бабяк орендує сам у себе елітний джип (ДОКУМЕНТ)
00:28
Спостерігачі ОБСЄ в ОДА з'ясовували ситуацію на Закарпатті
13:54
/ 9
Сійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО
» Всі новини