Церемонія розпочалась урочистим звучанням Державного Гімну України, після чого присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв Майдану та загиблих на Сході України.
Про криваві події минулорічної давності нагадав учасникам зібрання ведучий заходу - голова Тячівської районної організації ВО «Свобода» Володимир Гапун. Відтак перед присутніми виступили активні учасники Революції Гідності, зокрема голова Тячівської районної народної ради Віталій Бенчак та депутат районної ради Іван Куцина.
"Пам’ятник, який ми сьогодні відкриваємо, говорить нам про ту історію, яка буде тривати ще багато віків. Пам'ять буде вічною, адже ми не маємо права забути подвиг героїв, які поклали голови за ідеал держави", - наголосив Віталій Бенчак.
Ще минулого року керівництвом державної адміністрації було підтримано ініціативу громадськості вшанувати пам'ять Героїв Майдану та оголошено конкурс на кращий ескіз для пам’ятника Небесній Сотні у Тячеві. На розгляд комісії було подано понад 30 проектів, з яких відібрано 2 ескізні роботи викладачів ДШМ Світлани Дьордяй та Юрія Вейгеша. Відтак талановитими скульпторами зі Львова скомпоновано елементи ескізів у макеті пам’ятника.
"Як скульптори, ми надзвичайно горді з того, що долучилися до святої справи вшанування Героїв Революції Гідності, молодих хлопців, які відстоювали демократичне майбутнє для своїх дітей, для українського народу. І цей твір мистецтва стане гідним нагадуванням нашим нащадкам про подвиг у боротьбі за світле майбутнє нашої держави", - зауважив скульптор Андрій Оврах.
Урочисту церемонію відкриття пам’ятника Героям Революції Гідності здійснили активісти Майдану - Орест Дідух та Микола Прінц. Після чого учасники заходу поклали живі квіти до підніжжя монументу. Представники різних релігійних конфесій освятили пам’ятник і прочитали молитву за спокій душ українських героїв.
Варто зауважити, що збудували пам’ятник за кошти меценатів, підприємців та громадськості району. Об’єкт являє собою об’ємну композицію, лінійно зав'язану з існуючими пам'ятниками, розташованими на Площі Пам'яті. Ідейний задум композиції символізує трагічну незавершеність життя загиблих, які вершили Революцію Гідності.
В центрі пам’ятника розміщена кам’яна плита, на якій зображені постаті Героїв Майдану з символікою обороняючої сторони. Під їх ногами – розкидана бруківка й шини. Обрамляють обеліск дві колони з національним орнаментом вишитого рушника Закарпатського регіону. Вони є символом небесного обрію, до якого підносяться душі протестувальників. Розривають небокрай – голуби миру – матеріалізовані душі активістів.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації
вірник 2014-12-02 / 12:17:10
МП, який підпорядковується Кіріллу Гундяєву, то не дитина України. То виплодок Кремля. От станете українською церквою, тоді й поговоримо.
Бос 2014-12-02 / 10:36:38
Не вмішуйте релігію у політику.МП чи КП всі ми діти нашої землі-України.Хто куди хоче той туди і ходить маю на увазі церкву.Так шо будьте мудрі і любіть одне одного -це саме головне що вчить нас церква.
Про освячення 2014-12-02 / 00:15:25
Мабуть представник МП Церкви не був, так би було правильно, хто з Кирилом та Путіном то має свою позицію.