На Закарпатті обговорили створення комісії для покращеного вивчення української мови у школах нацменшин (ФОТО)

Голови обласної адміністрації Василь Губаль та обласної ради Володимир Чубірко сьогодні, 25 листопада, зустрілися з урядовим уповноваженим з питань етнонаціональної політики Геннадієм Друзенком.

На Закарпатті обговорили створення комісії для покращеного вивчення української мови у школах нацменшин (ФОТО)

 

Урядовий уповноважений перебуває на Закарпатті з суботи. В суботу він взяв участь в поминальних заходах з вшанування пам’яті закарпатців, жертв сталінських репресій. Геннадій Друзенко вже зустрічався з представниками угорської, румунської, ромської громад.

 «Я приїхав не інспектувати, а хотів побачити як живуть національні спільноти у вашому краї. Європейське гасло єдність у різномаїтті найкраще характеризує ситуацію на Закарпатті. Я щиро вражений від діалогу з національними громадами вашого краю. Звісно ж через війну ми обмежені фінансовими ресурсами.  Але в нинішній ситуації, коли наші герої боронять країну проводити національні фестивалі та подібні заходи не дуже й доречно. Є інші можливості підтримки, які ми будемо застосовувати», - зазначив Геннадій Друзенко.

Водночас запевнив: після підписання угоди про асоціацію з ЄС можемо розраховувати на додаткову фінансову підтримку для нових проектів. «Вже  має маємо підмогу європейських партнерів для реалізації проектів в галузі національної політики. Так, лише за програмою Східне партнерство отримаємо понад 100 мільйонів євро. І цю суму в наступні роки можуть суттєво збільшити», - зазначив в ході зустрічі з керівництвом області Геннадій  Друзенко.

Урядовий уповноважений також висловив готовність підтримати на урядовому рівні проекти, що їх пропонуватимуть представники Закарпаття, які стосуються етнонаціональної політики. 

Василь Губаль в свою чергу запевнив – національним меншинам комфортно в нашому краї. Це доводить і їх активна участь в громадському житті Закарпаття. «Неодноразово у нас проходили міжурядові комісії з національних питань. І ми завжди знаходили точки дотику з різних проблем, які озвучувалися. У нас проживає така кількість національностей, як ніде в країні. І завжди був мир і спокій. Так було, так є, і так буде.

Саме завдяки цьому факту нам вдається залучати в край й партнерів з Європейських країн для  розвитку гуманітарної сфери Закарпаття. Плануємо фінансовими ресурсами і надалі підтримувати школи й дитсадки національних меншин», - поділився планами керівник краю.

Голова обласної ради Володимир Чубірко в свою чергу відзначив, що саме завдяки близькістю з Європою Закарпаття має можливість не тільки переймати досвід сусідів, а й ділитися своїм. «Ми – мультинаціональний та мультирелігійний регіон. Століттями не виконало конфліктів. Тут ніколи не ділили людей за мовою та релігією. В краї більшість мешканців – сільські жителі і вони навчилися все вирішувати разом, громадою.  

Маємо напрацьовані контакти на рівні територіальних громад з органами місцевого самоврядування країн Європи. Завдяки малому прикордонному рухові маємо змогу налагоджувати й особисті контакти. І саме такі контакти на рівні органів влади, мешканців країв  дають нам змогу втілювати кращі практики етнонаціональної політики», - зазначив голова обласної ради Володимир Чубірко.

В ході зустрічі також було домовлено про необхідність створення робочої комісії на урядовому рівні, яка б вивчала можливість удосконалення методики викладання української мови у школах нацменшин, - з таким проханням до     урядового  уповноваженого з питань етнонаціональної політики зверталися представники угорської та румунської громад Закарпаття.

Прес-служба облради

25 листопада 2014р.

Теги: нацменшини, Геннадій Друзенко

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини