Як зазначив фахівець, фінансування заходів зі збереження та відновлення дерев'яних сакральних споруд на Закарпатті здійснюється виключно коштом обласного бюджету в рамках тематичної програми. «Жодної копійки з держбюджету ми не отримали, все завдяки обласній програмі», – зауважив Томаш Сопко.
Традиційно навіть і виділених з обласного бюджету коштів не вистачає, хоч фінансування і здійснюється щороку. Виходячи навіть і зі скромних розрахунків, тим не менш, окремі нагальні заходи зі збереження унікальної дерев’яної церковної архітектури все ж таки втілюються в життя.
«Торік було встановлено нову систему протипожежного захисту на пам’ятках, які внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕКО – йдеться про церкви в Ужку та Ясінях. Також оновлено систему блискавкозахисту, проведено вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій. Зараз маємо на меті перекрити дзвіниці, оббиті бляхою в Ужку та Ясінях – відновити, перекрити ґонтом. Плануємо також провести відновлювальні протиаварійні роботи на церкві в селі Сокирниця, проводити роботи на церкві у Середньому Водяному», – уточнив Томаш Сопко.