Це майже на 20 відсотків більше, ніж у минулому році. Проте, кількість шахрайств, вчинених за допомогою здійснення телефонних дзвінків, зросла у кілька разів.
Проаналізувавши всі звернення потерпілих, можна зробити висновок, що найбільше жертвами таких зловмисників стають люди поважного віку, оскільки вони є найбільш довірливі та беззахисні.
Аналіз показує, що телефонні шахраї діють за однією і тією ж схемою. Зазвичай вони телефонують потенційній жертві вночі, з прихованого номеру, розповідають страшні історії про близьких, при цьому часто називаються працівником правоохоронних органів і нав'язливо пропонують свої послуги. Зловмисник добре знає, що особа у стані стресу, не роздумуючи, поспішає роздобути необхідну суму і чимшвидше переказати її, щоб допомогти своїй близькій людині.
Не дивлячись на всі попередження, потерпілі перш ніж переказати гроші, навіть не здогадуються набрати номер свого родича або зателефонувати в міліцію, щоб упевнитися в достовірності отриманої інформації. Потерпілі звертаються до правоохоронців лише тоді, коли гроші шахраю вже передані, повідомляють в СЗГ УМВС України в Закарпатській області.