У Колочаві до дня єврейської культури відкрили вже четверту меморіальну дошку (ФОТО)

У неділю в Колочаві день був насиченим на події - тут відзначали день єврейської культури. Тож запросили гостей з усіх куточків Закарпаття.

У Колочаві до дня єврейської культури відкрили вже четверту меморіальну дошку (ФОТО)

Розпочали святкування з урочистого відкриття меморіальної дошки, до слова, вже четвертої. Тут викарбувані прізвища всіх, кого вдалося віднайти. А це близько 120 колочавців до вже 260 віднайдених в результаті наполегливих дослідницько-пошукових робіт. Як зазначив Станіслав Аржевітін, ще близько ста прізвищ залишаються недослідженими. Та сподівається, що з часом це вдасться зробити. Перерізали стрічку сільський голова Колочави Василь Худинець, відомий в краї меценат, про якого згадували вище, Станіслав Аржевітін та інші поважні гості.

А далі було найцікавіше: театралізовані дійства культурної спадщини колочавських євреїв. Гості мали змогу перенестися в минуле і спостерігати за навчальним процесом в школі 20-30хх рр, стати свідками депортації євреїв, побувати у кузні та побачити, як підковували коней, скуштувати справжню єврейську кухню та запечених гусей. І все це просто неба у скансен музеї «Старе село»! Не обійшлося і без танців з бубнами.

Зустрічали ж делегацію на вході справжнісінькі жандарми і розмовляли, між іншим, німецькою, мадярською, чеською … , не одразу й зрозумієш, що хотять… звісно вийшов до гостей і биров села та поважні гості Колочави – Іван Ольбрахт, відомий чеський письменник і журналіст та Едмунд Еган, угорський економіст і фахівець з організації сільського господарства.

Спостерігаючи за ними та слухаючи цікаві привітання і розповіді, на якусь мить забуваєш про сьогодення і стаєш співучасником подій минулого. Забуваєш і про те, що Еган і Ольбрахт не справжні, і все це постановка… та всі ці костюми, одяг з минулого – все таке реалістичне, не постановочне, наче говорить саме за себе – «ми справжні»!

Найбільше вразила театралізована постановка: «Депортація колочавських євреїв в 1942-1943 рр.». І як навздогін кидали хліб, щоб хоча б щось в дорогу дати… і ці хлопчики під прицілами, всі ці жахливі речі навіть в якості спостерігача важко сприймати без сліз…

А підсилила ефект презентація книг Бориса Михайловича Забарко під назвою «Ми хотіли жити» на українській, німецькій, англійській мовах. В книгах йдеться про реальні спогади і розповіді реальних людей, яким вдалося пережити холокост.

Родзинкою свята окрім театралізованих постановок були і пісні у виконанні ансамблю «Беяхад» («Хесед Шпіра») з Ужгорода та перегляд відео – спогадів колочавців про минуле, про місцеві єврейські сім’ї – «Шабатна гуска» Барбіла Б. Ну і звісно доповнило це все свято спілкування у невимушеній обстановці та обід, який плавно переріс у вечерю у колибі-ресторані.

Слід зазначити, що організатори та спонсори щиро вболівають за мир та спокій і тому щиро бажають миру і припинення війни. Доречі, в Колочаві навіть є пам'ятник примирення. Тобто, всі хто в 2 св.війні був по різні сторони барикад, і на момент встановлення пам'ятника були живі, мали змогу разом показати країні ще один приклад толерантності.

 

НПП "Синевир"

03 листопада 2014р.

Теги: день єврейської культури

Коментарі

Маріне 2014-12-24 / 16:07:17
Шановні, Ви трохи не праві! Аржевітін робить добру справу. Влаштовуючи святкування днів культури національних меншин, виховує толерантність у кожного з нас. Ось що нам необхідно для перемоги...

Шмулига Вася 2014-11-03 / 15:22:57
вся країна в траурі, гинуть наші хлопці а ці мойші гулянки влаштовують і пяними на Бетеері по Колочаві літають, чого даного бетеера не заберуть в зану АТО, там він потрібний більше воїнам , ніж пяними на ньому розїзжати, якщо пан Аржевітін нехоче його віддати добровільно то забрати бетеера силою, адже його придбали незаконно .

КОЛОЧАВЦЬ 2014-11-03 / 13:17:22
ТІЛЬКИ УРОД НЕДОБИТОК лЕДНЕЙ МОЖЕ ПИСАТИ.

Маркович Іван 2014-11-03 / 10:01:51
в країні іде війна гинуть люди, наші хлопці в окопах голодні мерзнуть, а цьму клоуну Аржевітіну гульки в голові, що він конкретно зробив для АТО, де його бетеер на якому він катае туристів і заробляе собі гроші, чому невіддасть даного бетеера в АТО. там він дуже потрібний .

НОВИНИ: Соціо

21:58
/ 2
На Луганщині двоє закарпатців після заробітків в Росії збирають гроші на дорогу до Мукачева
09:47
/ 4
Станом на вечір неділі Олександр Костюк, що постраждав у зіткненні з Porsche Cayenne, почав приходити до тями
12:12
Спека. Закарпатці долучаються до флешмобу #водутваринам
21:31
/ 5
В Ужгороді вірники РПЦ влаштували ходу з реплікою ікони з Афону
16:17
/ 1
ФОТОФАКТ. В Ужгороді навколо ліквідамбарів встановили чавунні решітки
15:45
/ 1
У Мукачеві чоловік, повернувшись із заробітків, звів рахунки з життям
15:41
На Закарпатті працює 4 400 лікарів та 9,5 тисяч медсестер та фельдшерів
15:27
/ 2
У мукачівському "Паланку" влаштували реконструкцію весілля Ілони Зріні та Імре Текелі
13:50
/ 3
Закарпатську академію мистецтв і надалі очолюватиме Іван Небесник
10:18
Понад сотню донорів долучилися до Тижневика здачі крові в Ужгороді
09:46
/ 3
Єдина в області жінка-хірург, яка проводить стентування судин серця, працює на Закарпатті
09:40
Зелені зони Ужгорода заросли борщівником
08:24
/ 3
"Закарпатгаз” повідомив про зниження ціни на газ у червні на на 6,5%
07:34
На місці колишньої церкви в Ужгородському замку тривають археологічні розкопки
22:34
В Ужгороді зафіксовано історичний температурний рекорд спеки
22:25
/ 5
На авіарейс Ужгород-Київ-Ужгород розпродано усі квитки
21:07
/ 3
У Європарламенті стали на захист полонини Боржави від забудови її високогір’я вітряками (ДОКУМЕНТ)
17:43
/ 7
Закарпатські газовики готові страйкувати заради зарплатні
16:46
На Закарпатті фермери завдяки аграрним розпискам залучили понад 80 млн грн
16:20
На Хустщині, в Ізі проведуть майстерню з лозоплетіння
15:36
Унаслідок паводку аграріям Іршавщини доводиться пересівати свої угіддя
15:28
Рівень розрахунків за газ на Закарпатті – вищий на 21%, ніж по всій Україні
15:01
/ 1
У мукачівському Паланку встановили герб святому Мартину
14:56
/ 1
Найбільші зарплати в агросфері пропонують на Закарпатті
14:47
У Берегові презентували каталог "Осінній Берегсаз"
» Всі новини