З Ужгорода стартують всеукраїнські покази нового документального фільму, засновника формації «ВАВИЛОН 13», Володимира Тихого - «Наша Надія». 8 жовтня в Ужгородському театрі ляльок «Бавка» відбудеться національна прем’єра стрічки присвяченої Надії Савченко. Цей фільм – продовження дослідження Володимира, який разом із численними однодумцями документально фіксує новітню історію України в найгарячіших її точках.
«Покази стартують саме Ужгороді і це не випадково. Символічно, але ми покажемо фільм, який демонструє «відкриті рани» нашої країни в найзахіднішій точці, хотіли показати і в крайній східній, але зараз це не можливо, тому, об’їхавши всі можливі міста, ми повернемось до серця нашої Держави, де відбудеться останній показ проекту. Всі покази будуть безкоштовні. Нам головне щоб люди відчули разом з нами цю проблематику та створити критичну масу поборників свободи Надії», – розповідає продюсер картини Ганна Паленчук.
"Враховуючи все те, що відбувалося навколо нас під час зйомок цього фільму, та спираючись на реакцію, викликану всеукраїнськими показами проекту «ВАВИЛОН 13», робота над яким продовжується і зараз, наша команда прийняла рішення реалізувати безпрецедентно широку демонстрацію цієї картини саме в кінотеатрах, а не на екранах. Ми хочемо поспілкуватися з людьми та представити їм свіжий, не заангажований документальний погляд на події", – розповідає про рішення показати фільм режисер фільму Володимир Тихий.
Відкриті покази "Нашої Надії" відбудуться у 10 містах України. Вхід на покази безкоштовний. Організатори сподіваються, що фільм не залишиться поза увагою як громадсько-активного глядача, так і широкої публіки Адже консолідація громадян у питанні визволення української льотчиці-полоненої Надії Савченко буде запорукою її скорішого визволення з незаконного ув’язнення у московському СІЗО.
Окрім Ужгорода покази відбудуться ще у Львові, Вінниці, Тернополі, Дніпропетровську, Чернівцях, Івано-Франківську, Херсоні, Одесі, Києві.
Документальний фільм тривалістюу 45 хвилин додає деталей до портрету Надії Савченко - її монументальна постать «Героя Нашого Часу» набуває вкрай особистих й несподівано тендітних рис. На фоні анексії Криму, бойових дій на Сході, ми бачимо щиру розповідь матері, сестри, добровольців із якими воювала та людей, яким не байдужа її доля.