Яскрава і самобутня виконавиця не так давно відзначила свій золотий ювілей. Тоді вона порадувала своїх шанувальників бенефіс-концертом, до якого увійшли улюблені твори піаністки, деякі – у власній транскрипції. З останніх резонансних програм пані Етелли варто також згадати концерт камерної музики спільно із солістом Львівської обласної філармонії, лауреатом міжнародних конкурсів Марком Комоньком (скрипка) та камерним оркестром Закарпатської обласної філармонії (керівник – заслужений артист України В.Юрош); «Романтичні Тріо» (разом зі флейтистом Андрієм Карпяком та віолончелістом Ярославом Мигальом зі Львова) та «Добре темперований клавір» (48 прелюдій та фуг) Й.С.Баха, зіграний напам’ять впродовж двох вечорів.
Етелла Чуприк – це той музикант, який звик підкоряти все нові й нові вершини. Не задля змагання чи якоїсь самоцілі. Просто сенс свого життя вона визначила ще в дитинстві: той Дар, що ти отримав згори, слід до останку роздавати людям. Етелла так і живе: шукає ту музику і ті засоби, які максимально скорочують шлях до людських сердець. Вона щира у своїх поривах, нестримна у пошуках і переконлива у діях. Не кожному до снаги відійти від звичних штампів, зруйнувати стереотипи і розширити межі можливого. А їй це вдається. То чим зараз порадує своїх шанувальників незрівнянна Етелла Чуприк?
8 жовтня о 18.30 у Закарпатській обласній філармонії відбудеться концерт заслуженої артистки України Етелли Чуприк (фортепіано) та симфонічного оркестру філармонії. У програмі твори Л.ван Бетховена: Симфонія № 5 до мінор, ор.67 та Концерт для фортепіано з оркестром № 5 мі-бемоль мажор. Диригент – Вікторія СВАЛЯВЧИК – ЦАНЬКО. Ведуча - музикознавець Наталія ПІЦУР.
Етелла Чуприк - Лауреат конкурсів ім. М.Лисенка (Київ, 1988 р.), ім. С. Рахманінова (Москва, 1990 р.) та Міжнародного конкурсу ім.Ф.Ліста (Будапешт, 1991 р.), стипендіат Асоціації Ріхарда Вагнера в Байройті, віце-президент Асоціації українських піаністів, доцент Львівської музичної академії ім. М.Лисенка.
«Заслужена артистка України Етелла Чуприк – це окраса нашої філармонії. Для мене вона завжди була і залишається неперевершеною. І скажу з особистих відчуттів: наш «Steinway» ні в кого не звучить так, як в Етелли. Я завжди із задоволенням слухаю цю виконавицю і насолоджуюся незрівнянним звучанням нашого роялю, коли його клавішів торкається саме вона!», - захоплюється виконавицею директор Закарпатської обласної філармонії Іван МИКИТА.
Таїсія Грись для Закарпаття онлайн
кларитіна 2014-10-02 / 17:36:35
Богиня фортепіано -- занадто пафосно. Інколи пані Е. так ламає стереотипи класичної музики, що від її імпровізацій на сцені стає не по собі. Яскрава ілюстрація -- її виконання ДТК Й.С. Баха.