Під час засідання були присутні керівники районів, структурних підрозділів облдержадміністрації, що відповідають за ці напрямки роботи, та директори деяких підприємств-боржників.
Літній сезон оздоровлення дітей в області стартував успішно. Наразі не зафіксовано екстремальних випадків. Як і планувалось, протягом літа буде оздоровлено більше половини всіх закарпатських дітей, в першу чергу, з малозабезпечених сімей. На це з обласного і районних бюджетів виділено кошти, допомагають і спонсори.
Загалом соціальному захисту дітей обласна влада надає особливого значення. Закарпаття – лідер в країні по створенню дитячих будинків сімейного типу. Такі заклади мають бути створені в кожному районі, – наголосив голова Олег Гаваші.
Погашення заборгованості по заробітній платі – питання №1 в діяльності облдержадміністрації. З початку року допустили зростання заборгованості із виплати заробітної плати 13 адміністративно-територіальних одиниць та 8 галузей економіки, зокрема сільське господарство, мисливство та лісове господарство; промисловість; будівництво. Найбільше зростання боргу спостерігається у Тячівському, Виноградівському, Іршавському, Рахівському, Ужгородському районах та місті Ужгород.
Що стосується погашення заборгованості по енергоносіях, то слід зазначити, що споживачі області краще розрахувалися перед енергопостачальними компаніями за січень-травень поточного року, ніж за такий же період минулого. Однак до стовідсоткової позначки ці показники не дійшли. Така ситуація спостерігається по всій країні, різниця – в цифрах: якщо по Україні рівень оплати за енергоносії становить 96,2%, то на Закарпатті – 93,2%. Серед найбільших боржників – підприємства житлово-комунального господарства, у яких заборгованість з початку року зросла на 4 млн. грн., та населення. Громадяни заборгували енергопостачальним компаніям 6 млн. 200 тис. грн. Найнижчими є розрахунки у Рахівському та Свалявському районах.
Ще одна тема, яка останнім часом часто порушується в засобах масової інформації, – вода і проплата за неї. Найнижчий рівень оплати за воду в містах Чоп (59,3%), Хуст (76,1%) та Мукачево (75,7%). Нагадаємо, що з 10 липня цього року громадяни, котрі не погасять заборгованість, яка становить більше 300 гривень, в примусовому порядку будуть „відрізані” від систем водопостачання та водовідведення.
Ситуація з розрахунками за спожитий газ дещо краща. За 5 місяців поточного року в загальному вони становлять 107,1 відсотка, а це означає, що споживачі, крім проплати поточних платежів, поступово погашають борги минулих років. Однак боржниками за спожитий газ дотепер залишаються заклади, що фінансуються з державного бюджету, в першу чергу установи Міноборони та Міністерства внутрішніх справ.
Прес-служба Закарпатської ОДА
23 червня 2006р.
Теги: