У п’ятій «Ужгородській регаті» взяла участь 21 команда (ФОТО)

«Ужгородська регата 2014» відбулася. Несудноплавною річкою Уж сьогодні, 27 липня, у чергове пливли судна – різних розмірів, форм і тематичного напрямку.

У п’ятій «Ужгородській регаті» взяла участь 21 команда (ФОТО)

У п’ятій «Ужгородській регаті» взяли участь 21 команда. Серед учасників – уперше й судно з Луцька.

Попри напружену ситуацію в країні «Ужгородську регату» організатори вирішили провести, бо, кажуть, позитивні емоції в цей час дуже потрібні людям.

Глибина води в річці Уж в найкращих місцях сягає метра, а взагалі – кількох сантиметрів. Хоча цього року води в Ужі значно більше, ніж торік. У 2013 перед сплавом вода сягала як-то кажуть «жабі по коліна» – тоді місячна спека майже повністю висушила водну артерію Ужгорода. Цьогоріч за тиждень до регати дощі падали кілька днів поспіль, тому води побільшало. А от температура повітря, як і торік, перевищувала 30-градусну позначку.

Хоч на регаті діє олімпійський принцип – не участь, а перемога – кращих таки визначили. Серед номінацій: найоригінальніше судно («Веселий Роджер») перемогли «Дяда Піца» (м. Луцьк), найшвидше судно («Летючий Голландець») – команда «5/10», найшвидше серед оригінальних («Чорна каракатиця») перемогу здобула команда «Веселий плавун» та найчисельніший екіпаж («Ноїв ковчег») – команда «Студент».

Після завершення запливу кожного учасника посвятили в моряки – з весла пили річкову воду. Переможцям вручили призи та сертифікати від спонсорів.

Цікавим із погляду глядачів було судно з російським триколором та назвою «ПТН ГВН». Змайстрували судно двоє хлопців із камер коліс трактора, з’єднали та пофарбували в коричневий колір. Ідея виникла після відомої нині пісні «ПТН ла-ла-ла».

Хлопці в козацькому вбранні Орест Когут і Олександр Попович, які і є авторами ідеї та учасниками цієї команди, кажуть: «Дуже багато бруду зараз. І те, як ми житимемо, залежить від кожного з нас. Суть нашого запливу така: ми хочемо очистити себе, людей, хочемо жити з новими цінностями. А цим судном показуємо наше ставлення до сьогоднішньої ситуації».

Утім головне – це настрій, кажуть самі учасники й організатори, а він на Ужгородській регаті завжди виключно позитивний.

Як і під час велозаїзду в п’ятницю, так і байкерського зліту в суботу, під час регати працювали волонтери, які збирають гроші для військових, що служать у зоні проведення антитерористичної операції. Членські внески, які організатори регати збирали з кожної команди, через волонтерів передали закарпатським воїнам (а це по 50 гривень із кожної команди).

До Дня флоту, який відзначають сьогодні, і Ужгородської регати ужгородська знаменитість – міні-скульптура Свободка, розташована біля пішохідного моста, була вдягнена тематично – як морячка.

Цю пані тематично одягають завжди – практично до всіх свят – чи-то офіційних, чи не зовсім офіційних.

7 фактів про ужгородську регату

1. Спортивне змагання відбувається у місті п’ятий рік поспіль. Регата збирає багато глядачів, цей рік не став винятком: сотні ужгородців зібралися на набережних, щоб подивитися на заплив.

2. Перше водне змагання було організовано майже за тиждень та пройшло у неділю 11 липня 2010 року. Тоді у сплаві взяли участь 13 «екіпажів».

3. Спортсмени стартують біля Підзамкового мосту від пляжу з боку парку (правий берег). Фінішують на лівому березі перед великим транспортним мостом (готель Ужгород). На подолання траси близько 1,5 км учасники регати витрачають в середньому 20 хвилин, тобто рухаються зі швидкістю 4,5 км/год – повільніше за пішоходів, які долають 5 км за годину.

4. На регаті-2014 не було представлено жодного плавзасобу з вітрилом.

5. Найколоритніші учасники цьогорічного запливу – це команди «Опариш», «Повари» та «ПТН ГВН». Перші пливли в бляшанці з назвою «Кілька» та стилізованими черв’яками з білої труби. «Повари», луцька команда, крім тематичного вбрання, відали перевагу ложці з вилкою перед веслами. А «ПТН ГВН» пішли у плавання під російським стягом на судні, яке було специфічної форми та фарбоване у коричневий колір, напевно, символізувало. Хлопці заледве дійшли до фінішу, оскільки їх «оригінальна ідея» на практиці виявилась не плавзасобом, а справжнім «ГВН».

6. Незважаючи на те, що в Ужі купатися заборонено, учасники часто «випадають» із човнів та доганяють команду вплав. Більше того, існує традиція: першими дійшовши до фінішу, зачерпнути води та випити.

7. Цього року на старті волонтери продавали тістечка та тематичні значки, щоб за виручені кошти підтримати закарпатців, які воюють у зоні АТО.

7 днів

27 липня 2014р.

Теги: регата, судно, плавзасіб, Свободка

Коментарі

луна 2014-08-13 / 22:39:51
ви праві, радуватися треба. там була ще і доброчинна актция - це добре!!!!

Пассажир 2014-08-07 / 21:06:54
Ну, зачем вы так? Если война - значит, даже и порадоваться чему-то элементарному нельзя?

Просто так 2014-07-29 / 08:42:33
Мені так соромно за нашу країну, йде війна, а людям так весело, щей й іншу країну требу було гу..м облити... мені соромно, я в розпачі, куди йдемо, країно? Що чекає нас, самому Богу тільки видно

Рома 2014-07-28 / 19:46:12
З гуном з РФ респект!

НОВИНИ: Соціо

22:39
/ 1
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 2
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 3
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 1
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
» Всі новини