Участь в заході взяли перший заступник голови облради Василь Брензович, перший заступник голови ОДА Андрій Сербайло, радник міністра фінансів Віктор Кривенко, генконсул Словаччини в Ужгороді Янка Бур’янова, підприємці Закарпаття та Словаччини.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся перший заступник голови облради Василь Брензович.
«Основним завданням, заради якого ми зустрілися у цій залі, є обговорення та спільний пошук нових можливостей так і визначення основних шляхів та перспектив співробітництва закарпатських підприємств зі словацькими партнерами щодо збільшення зовнішнього товарообігу та залучення інвестицій в економіку наших держав.
На мою думку завдяки своєму унікальному географічному положенню Закарпаття повинно стати регіональним лідером в розвитку зовнішньої торгівлі так і залучення іноземних інвестицій. Ні для кого не є таємницею, що наш край є тією ланкою, яка сполучає державу з Європою і головними партнерами у зовнішньоекономічному, інвестиційному та транскордонному співробітництві області є країни-члени ЄС. Тому ми просто приречені на співпрацю», - зазначив Василь Брензович.
Генконсул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова відзначила, що такий захід дуже важливий і висловила вдячність керівництву облради за його організацію «Ми прагнемо встановити близькі контакти для бізнесу, ми маємо допомагати один одному. Ми схожі ментально, між нами не мають бути бар”єри. Також важливо, щоб словацький бізнес подав сигнал у Словаччині – що Закарпаття спокійний та толерантний край, що тут є безпечні умови для ведення бізнесу, тут працьовиті люди», - зазначила дипломат.
Економічне співробітництво Закарпатської області зі Словаччиною має непогані перспективи розвитку. За обсягами прямих іноземних інвестицій, що надійшли в економіку Закарпаття, Словаччина посідає 11-е місце. Сусіди інвестували в нашу економіку майже 12 млн.дол.США, що становить 2,7% від загального обсягу вкладених прямих іноземних інвестицій. -
Нині в краї працюють 110 підприємств з іноземним капіталом словацького походження. За видами економічної діяльності словацькі інвестиції спрямовані в основному в промисловість краю і становлять 50,2% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій.
Закарпатська область зацікавлена у залученні інвестицій в легку промисловість, машинобудування, харчову промисловість, сільське господарство та туризм, видобування корисних копалин та їх переробку.
Учасники круглого столу планують обговорити економічну співпрацю Закарпаття та Словаччини та налагодити ділові контакти, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.