За легендою, біля Ужгородської міської ради зібралися представники громадських організацій, політичних партій та рядові ужгородці. Присутні висловлювали незадоволення підвищенням комунальних тарифів, плати за проїзд в громадському транспорті та проведенням ремонтних робіт по заміні труб газопостачання в будинках по вул.Перемоги. Останнє призвело до відключення газопостачання терміном більше одного тижня, що негативно відобразилось на побутових умовах самих мешканців.
Акція протесту переросла у порушення громадського порядку та призвела до масових безпорядків. Протестувальники вели себе агресивно, викрикували погрози та висловлювали намір застосувати силу до представників Ужгородської міської ради. Деякі з них намагалися увірватись до приміщення міськради, щоб поспілкуватися з міським головою.
Відтак було прийнято рішення про введення оперативного плану «Хвиля». Спочатку правоохоронці намагалися врегулювати конфлікт мирним шляхом, однак марно - невдоволення та агресія лише зросла. Тому працівники міліції негайно вжили заходів щодо припинення порушень громадського порядку.
Міліціонери оперативно та злагоджено оточили групу агресивно налаштованих громадян. Поетапно найзатятіших видокремили з натовпу, завантажили в спеціальні автомобілі й вивезли з епіцентру подій, а далі було затримано усіх учасників акції. Заворушення було ліквідовано. Постраждалим, при потребі, надали медичну допомогу.
Як вважають в Ужгородському МВ УМВС, правоохоронці діяли злагоджено та організовано. Працювали однією командою також і вибухотехніки, криміналісти, слідчі, кінологи, розшуківці, працівники медичної служби. Під час навчань працівники міліції показали свою готовність до дій в складних ситуаціях, і при необхідності здатні виконувати поставлені завдання на досить високому професійному рівні.