«Нещодавно особину червоновухої черепахи (Trachemys scripta elegans) бачили біля села Велика Копальня, що у Виноградовскому районі Закарпатської області. Напевне, хтось просто відпустив її у природу», – розповідає Федір Федорович, – І якщо з кілька років тому, зважаючи на погодні умови в області, у світі загалом, багато з адвентивних видів не перезимовували на чужині, то зараз вони нормально переносять холодну пору року. Сьогодні цей вид є навіть на території північної Москви».
Отож, зоолог прогнозує, цілком реально, що років через 10- 15 до поки єдиного на Закарпатті виду черепахи – європейської болотяної (Emys orbicularis) – приєднається ще один – червоновуха прісноводна.
Цей вид вже з 10 років заводять вдома любителі плазунів. «Емігрантів» з Південної та Центральної Америки сьогодні за досить- таку невелику ціну – біля 40- 60 гривень – можна придбати чи не у кожному закарпатському зоомагазині чи у зоовідділі ринку. Живуть «у неволі» плазуни немало – приблизно 25 років, та і до умов утримання невибагливі.
На відміну від нашої болотяної черепахи, яка веде досить- таки потаємий спосіб життя, червоновуха не полохлива – дуже любить приймати сонячні ванни, тому сміливо «валяється» на камені, підставивши панцир під сонячні промені. Оскільки у обидвох видів одна і та сама основна кормова база – риба, то, болотяній може просто не діставатися харчу – смілива «імігрантка» може добряче її об’їдати. Тому, поява адвентивного виду плазуна на території Закарпаття, зазначає пан Куртяк, може нести і певну небезпеку для нашого виду – болотяної черепахи.
Ірина Гараніна 06.02.2025 / 20:38:15
Абсолютно не згідна з автором!!! Червоновуха не може нічим заважати іншим видам. Видам тварин може заважати лише людина, яка недобросовісно веде господарську діяльність, забруднюючи землі та води, спричиняючи пожежі, скидаючи зливи та мусор в природу, через що гине безліч тварин і рослин. Великих червоновух тримала у себе багато років і знаю про них все. Вони всеїдні - їдять як рослинну, так і тваринну їжу, яку вловлять, головастиків, комах тощо. Цього так багато, що хватить на всіх. По-друге. Якщо жити в природі червоновуха зможе, то розмножуватись - ні! Її яйця гинуть навіть в домашніх умовах, тобто вивести її можна лиш в інкубаторах або на її батьківщині! Отже, в природі у нас можуть жити ЛИШЕ випущені на свободу червоновушки, які не зможуть дати на волі потомство, не та вологість і температура для яєць. А ваша стаття може хибно привести до клейма на червоновушках як на інвазивному у нас виді, через що випущених хазяєвами на волі ні в чому не винних черепунь можуть почати виловлювати на знищення!!!!!
Неллі 20.12.2019 / 10:40:40
червоновуха прісноводна невибагливі?????? ви не тримали в себе черепах!!!!!!! вони дуже вибагливі!!!!! ім потрібна їжа лише риба молюски криветки інколи подорожник та кульбаба. капусту їм не можна. лампи для обігрівання. лампа ультафіолетова. міняти воду часто. філльтри для води (які періодично треба мити!) . термретр для води. обігрівач для води. острів у акваріумі. 50 літрів води мінімун на одну черепаху. окремо годувати в ємкості, бо буде акваріум нечистий миттєво. навіть не кажіть нікому що вони не вибагливі! бо куплять люди а черепахи помруть від жахливих умов.