Ознайомитись із мандруючою виставкою за останні 10 років – а саме в 2004 році її вперше було продемонстровано відвідувачам – за цей час мали змогу мешканці Дніпропетровська, Харкова, Луганська, Львова, Луцька тощо. І от вперше за увесь цей час експозиція завітала в Ужгород. Символічно, що 10 років тому вперше «Скарби Тибету» було відкрито на «крайньому сході» України – в Луганську. Нині ж вона доїхала на «крайній захід» – в Ужгород.
Як розповіла під час відкриття директор виставки Аліна Федченко, виставка об’єднала більш, як 350 експонатів. «Це абсолютно автентичні речі, які збирались упродовж 10 років у країнах Сходу – Непал, Бутан, Індія і Тибет. Ми щасливі, що нарешті за весь час, скільки мандруємо з виставкою, нарешті дістались до Ужгорода, бо всі ці роки шукали можливість відвідати не тільки Львів та Луцьк на Західній Україні, де відбувались виставки, але й інші західні міста.
Для нас сьогодні це відкриття – насправді свято, і ми впевнені, що всі відвідувачі надихнуться виставкою та отримають частинку мудрості Сходу», – зазначила Аліна Федченко.
За словами ж голови правління Благодійного фонду "Жива традиція" Олександра Рибіна, у рамках Днів буддійської культури Ужгороді матимуть нагоду не тільки познайомитись з культурою Сходу через споглядання культурних надбань, речей ужиткового мистецтва, елементів тибетської медицини тощо, але і взяти участь у різноманітних майстер-класах, як от повчитись тибетській мові, опанувати йогу та багато іншого. Олексій Рибін зазначив: для відвідувачів виставки щодня працюватиме досвідчений екскурсовод, який детально зможе розповісти про кожен з представлених експонатів – буддійські статуї та сувійний живопис (тханки), храмові музичні інструменти й ритуальні предмети, традиційні прикраси і предмети побуту.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн