Про це свідчать результати опитування, проведеного в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій областях, повідомляє ZN.UA.
Інша половина громадян розділилася на тих, хто впевнений у зворотному - 32,6 % і тих, хто вагається з відповіддю на це питання (16%).
При цьому відчуття областей неоднорідні. Так, якщо в Донецькій і Луганській областях стабільно потребують підтримки - 47% і 44,2%, то в Харкові 53% не бажають бути під захистом.
Решта областей в тому ж фарватері: Дніпропетровська - 65,6% проти примусу до захисту, Запорізька - 53,3%, Миколаївська - 71,5%, Одеська - 52,3%, Херсонська - 61,1%.
У той же час, на питання: "Чи згодні ви з твердженням, що в Україні притискають права російськомовного населення?" 71,5% респондентів, опитаних у восьми областях, відповіли "ні".
Найбільше тих, хто вважає, що права російськомовних громадян притискаються, традиційно дав Донецьк (39,9%), Луганськ (29,5%), Харків (24,8%).
Опитування проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення ZN.UA 10-15 квітня 2014.
Опитано 3232 респондентів старше 18 років в 160 населених пунктах восьми регіонів Півдня і Сходу України - Одеської, Миколаївської, Херсонської, Харківської, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької областях, похибка вибірки не перевищує 0,95%.
У результатах не вказані результати граф "важко сказати" і "відмова відповідати", у зв'язку з чим, кількісні показники можуть не відповідати ста відсоткам.